Paroda „Bibliotekos svečių autografai“

J. Strielkūno autografas

Bibliotekos ekspozicijų stenduose (Respublikos g. 14, I a.) parengta paroda „Bibliotekos svečių autografai“, skirta bibliotekos 90-mečio jubiliejui ir Panevėžio miesto 509-ajam gimtadieniui.

Bibliotekoje sulaukiame daugybės rašytojų, poetų, politikų, leidėjų, įvairių kultūros, mokslo ir verslo sričių atstovų. Vieni jų mus aplanko be didesnės progos, tiesiog iš noro susipažinti, pamatyti. Kitus į biblioteką pakviečia renginys – knygos pristatymas, konferencija, paroda ar teminis vakaras. Jų apsilankymą primena bibliotekos svečių knygoje palikti autografai.

Šį jubiliejinį rugsėjį nusprendėme atversti lankytojams bibliotekos svečių knygos puslapius. Fragmentiškai pasieksime gal ir ne tokius tolimus, bet jau praeitame šimtmetyje likusius 1990-uosius ir keliausime iki jubiliejinių 2012-ųjų.

Visi kartu prisiminkime žmones, kurie bent keletą valandų viešėjo Panevėžyje, bibliotekoje, taip arti mūsų, kalbėjo mums, dalinosi savo profesine ar gyvenimiška patirtimi, įžvalgomis. Ir paliko mums žinutę – bibliotekos erdvių, renginio atmosferos įkvėptą ranka rašytą palinkėjimą, sparnuotą mintį, eilėraščio posmą, dedikuotą bibliotekai, jos skaitytojams, Panevėžiui ir panevėžiečiams.

Jubiliejų proga pristatome dalelę Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos istorijos.

Maloniai kviečiame aplankyti parodą.

Veiks iki rugsėjo 16 d.

Iliustracijoje:
Poeto Jono Strielkūno įrašas bibliotekos svečių knygoje:
Panevėžys – mano jaunystės miestas.
Čia pirmieji žingsniai į poeziją, meilė ir netektys. Visada lieku ir liksiu su šia žeme.
Būkite laimingi!
 1998 05 08


Informaciją parengė
Audronė Palionienė
PAVB Retų knygų ir rankraščių skyriaus vedėja
Tel. (8~45) 58 25 40