Dailininkų laiškai režisieriui Juozui Miltiniui – meno kūriniai

Paroda „Laiškas kaip meno kūrinys: dailininkų kūrybos apraiškos laiškuose režisieriui Juozui Miltiniui“

Bibliotekos ekspozicijų stenduose (Respublikos g. 14, I a.) pradėjo veikti unikali paroda „Laiškas kaip meno kūrinys: dailininkų kūrybos apraiškos laiškuose režisieriui Juozui Miltiniui“.

Paroda skirta UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ veiklos 20-mečiui ir XIII-ajai G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos rengiamai mokslinei konferencijai „Panevėžio krašto kultūrinio gyvenimo atspindžiai epistoliniame palikime“.

Režisierius Juozas Miltinis laiškais bendravo su daugeliu žinomų žmonių, taip pat su žymiais Lietuvos dailininkais. J. Miltiniui adresuotuose laiškuose jie ne tik reikšdavo mintis, bet viena ar kita proga skirdavo savo meno kūrinį. Taip susikaupė nemažas pluoštas laiškų su žinomų dailininkų autoriniais darbais. Jie saugomi Juozo Miltinio fonde, kuris yra pripažintas nacionalinės reikšmės dokumentinio paveldo objektu ir įrašytas į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ nacionalinį registrą.

Parodoje eksponuojami Alfonso Dargio, Elenos Gaputytės, Vytauto Kazimiero Jonyno, Žibunto Mikšio, dailininkų Uogintų šeimos, Vinco Kisarausko ir kitų dailininkų laiškai su autoriniais darbais.

Paroda veiks iki lapkričio 5 d.

Kviečiame lankytis!

Informaciją parengė
Angelė Mikelinskaitė
Juozo Miltinio palikimo studijų centro vedėja
tel. (8-45) 43 69 89