Tekstilininkė Mina Levitan-Babenskienė

Tekstilininkė Mina Levitan-Babenskienė

Nuo spalio 26 d. bibliotekos Menų skaitykloje (III a.) veikia vienos knygos paroda Mina Levitan-Babenskienė : [albumas / sudarytojai Ramutė Rachlevičiūtė, Tatjana Jasinskaja. - [Vilnius] : Žydų kultūros ir informacijos centras, [2010].

Tekstilininkė Mina Levitan-Babenskienė gimė 1932 m. Šiauliuose, augo Jurbarke ir Vilniuje. 1959 metais baigė Lietuvos dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija) ir netrukus atkreipė į save menotyrininkų ir publikos dėmesį savitais tekstilės kūriniais. Ypatingo pripažinimo sulaukė didelio formato darbai, sukurti 1970–1980 metais, visuomeninių pastatų interjerams: Mokslinės medicinos onkologiniam centrui, Olimpiados' 80 spaudos centrui, kino centrui (viskas Maskvoje). Daug dailininkės tekstilės ir pastelės kūrinių yra įsigiję pagrindiniai muziejai Lietuvoje ir Rusijoje, o taip pat privatūs kolekcininkai JAV, Izraelyje, Olandijoje, Lenkijoje, Kanadoje, PAR, Prancūzijoje, Rusijoje ir kitur. 2008 m. apdovanota ordinu "Už nuopelnus Lietuvai", Riterio kryžiumi.

Šiame albume sudėti ne tik Lietuvos dailiosios tekstilės meistrės Minos Levitan-Babenskienės darbai - gobelenai ir pastelės, bet ir jos prisiminimai iš jos vaikystės, taip pat garsių menininkų, menotyrininkų pastebėjimai, kitų žmonių atsiminimai apie ją.

Prieduose rasite menininkės parodų sąrašą, bibliografiją, reprodukcijų sąrašą, rinktinių darbų sąrašą.

Paroda veiks iki gruodžio 10 d.

Lankykitės

Informaciją parengė
Vida Mikelevičiūtė
Menų centro vadovė
Tel. (8~45) 50 16 48