Henriko Mazūro „Grafikos ženklų tiltas“

Dailininkas Henrikas Mazūras

Bibliotekos (Respublikos g. 14) II a. ekspozicijų erdvėse šiltai atidaryta panevėžiečio grafikos meistro Henriko Mazūro darbų paroda „Grafikos ženklų tiltas“. Su parodos atidarymu ir artėjančiu jubiliejumi autorių sveikino kolegos, dailininkai, bičiuliai, kultūros žmonės.

Pradėjęs padėka atėjusiems karštą dieną į renginį, bibliotekai už pagalbą surinkti medžiagą parodai, susirinkusiems kolegoms dailininkams ekslibrisininkams Henrikas Mazūras sakė, kad parodoje pristato heraldiką, tai, kas naujesnio, taip pat ankstesnio periodo lino raižinius ir kompiuterinės grafikos darbus.

„Parodos kaip ir naujausio leidinio pavadinimas – „Grafikos ženklų tiltas“ – apibūdina tai, ką aš darau – ieškau santykio su užsakovu, ne visada būni laisvas, tenka paieškoti medžiagos, susijusios su asmenybe,“ sakė dailininkas.

Žodį tarusios panevėžietės grafikės Stasės Medytės nuomone, pristatomos kūrybos aukso lobis – lino raižiniai.

Džiaugdamasi parodos darbų gausa miesto savivaldybės Kultūros ir meno skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė sakė, kad H. Mazūras – vienas miesto menininkų, čia gyvenančių ir kuriančių miesto spalvą.

Visų Latvijos dailės įstaigų vardu autorių sveikino svečiai iš Jūrmalos (Latvija) dailininkai Inta ir Imantas Ozoliniai, jie priminė prieš 20 metų įvykusią jų pažintį ekslibrisininkų suvažiavime Latvijoje, linkėjo sėkmės.

Parodos autorių sveikino kolega grafikas Povilas Šiaučiūnas. „H. Mazūro ekslibrisai žinomi ne tik Lietuvoje, jis ekslibrisų konkursų laureatas, taikomosios grafikos vienintelis kūrėjas Panevėžyje, šeimos žmogus, nuostabus pedagogas, bičiulis,“ sakė jis.

Vytauto Mikalausko menų gimnazijos, kurioje Henrikas Mazūras dirba dailės mokytoju, didelio kolegų būrio vardu autorių sveikino mokytoja Grasilda Indriūnienė, ji džiaugėsi, kad dailininkas tiltus kuria ir su mokytojais, ir su mokiniais, kad linija, kurią brėžia H. Mazūras, įsirašys į būsimų dailiukų istoriją.

Paroda veiks iki rugsėjo 7 d.

Lankykitės!

Virginijaus Benašo nuotraukose – parodos atidarymo akimirkos

Informaciją parengė
Vilija Stokienė
PAVB RsV koordinatorė
Tel. (8~45) 50 20 38