Mecenatystės ir muzikos šventė – pirmasis koncertas dovanotu fortepijonu

Jaunųjų talentų koncertas bibliotekoje

Bibliotekoje vyko išskirtinė mecenatystės ir muzikos šventė – pirmasis koncertas europarlamentaro Antano Guogos bibliotekai ir miestui dovanotu fortepijonu. Skambino jaunieji talentai, liejosi Mildos Tubelytės, Braunschweigo valstybinio teatro operos solistės (Vokietija), mecosopranas, skambėjo sveikinimai, padėkos, dovanojamos šypsenos.

Nuskambėjo odė šventės ypatingajam svečiui, šviesiausiam Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos mecenatui Antanui Guogai. Jis, taręs palaikymo žodžius Panevėžiui, jo jaunimui ir žmonėms, pasitikėjimo žodžius bibliotekai, padovanojo bibliotekos direktorei Rimai Maselytei raktą nuo instrumento. „Mūsų svajonės pildosi, džiaugiamės, kad mumis patikėjo, geros nuotaikos daugėja,“ – dėkojo bibliotekos direktorė.   
 
Šventėje su kolegų komanda dalyvavęs Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos direktorius Renaldas Gudauskas džiaugėsi bibliotekos, kuri pasiekia savo tikslų, veikla. Ypatinga proga, kad mieste įsikūrė dar viena erdvė muzikos kultūrai, džiaugėsi Panevėžio miesto meras Vitalijus Satkevičius, sveikino miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Janina Gaidžiūnaitė.

Antanui Guogai atrasti biblioteką tarpininkavusi Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narė Zita Kukuraitienė pažymėjo, kad svarbu ne kokiai partijai priklauso žmogus, svarbiausia, kad jis darytų gera miestui ir jo žmonėms.

Lietuvos muzikų rėmimo fondo direktorė Liucija Stulgienė sakė, kad kultūra mūsų verslininkų individualiai paremiama itin retai, todėl ši proga bibliotekai ir jos bičiuliams, net ir Lietuvos kultūrai – ypatinga. Ji pabrėžė mecenatystės prasmę, reikšmę ir sugebėjimą dalintis.

Fortepijonu kūrinių atliko, solistei Mildai Tubelytei akomponavo, kartu su ja dainavo Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokytojų Liudmilos Golubevos, Jūratės Vilienės, Astos Kapučinskienės, Editos Sargautytės paruošti 3-11 kl. jaunieji talentai.

Kviečiame pažiūrėti nuotraukų reportažą

Virginijaus Benašo nuotraukos

Informaciją parengė
Vilija Stokienė
PAVB RsV koordinatorė
Tel. (8~45) 50 20 38