Parodoje – XVI amžiaus kelionių albumo vaizdai

Bibliotekos I a. ekspozicijų erdvėse (Respublikos g. 14) veikia paroda iš Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriaus rinkinių „XVI amžiaus kelionių albumas“.

Barono Maksimiliano Teuffelio iš Gundersdorfo albumas – vienas įdomiausių ir vertingiausių senojo albumo žanro pavyzdžių, saugomų Lietuvos nacionalinėje M. Mažvydo bibliotekoje. Parodoje eksponuojami 38 šio albumo vaizdai.

Šį vertingą kūrinį Nacionalinė biblioteka įsigijo antikvariniame knygyne 1983 m. Antspaudas rodo, kad anksčiau ji priklausė Karaliaučiaus miesto ir universiteto bibliotekai. Šiek tiek daugiau nei 100-o lapų albume vaizdai sugulė baronui Maksimilianui Teuffeliui keliaujant po Italiją. Albumas turtingas spalvotų piešinių, įamžinusių XVI a. Italijos visuomenės tipus, buitį, keliones, tradicijas. Renesanso ir Baroko laikmečiui būdinga stilistika sukurti miestiečių ir valstiečių, dvariškių ir amatininkų, didikų ir prastuomenės, vyrų ir moterų tipai atkuria ano meto Europos madas ir gyvenimo būdą, aplinką.

Išsamiau šią parodą pristatys Nacionalinės bibliotekos Informacijos išteklių formavimo ir vystymo centro direktorė Jolita Steponaitienė spalio 15 d. bibliotekoje vyksiančioje konferencijoje „Kelionių aprašymai kaip egodokumentinis paveldas: nuo Panevėžio iki Paryžiaus“.

Paroda veiks iki š. m. lapkričio 27 d.

Iliustracijoje – piešinys iš Maksimiliano Teuffelio iš Gundersdorfo albumo, saugomo Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriuje

Pagal Lietuvos nacionalinės M. Mažvydo bibliotekos informaciją parengė
Audronė Palionienė
Retų knygų ir rankraščių skyriaus vedėja
Tel. (8~45) 58 25 40