Pristatytas antrasis „Mano senas drauge“ leidimas

Bibliotekoje vykusiame bičiuliškame Elenos Mezginaitės rinktinės „Mano senas drauge“ 2-ojo leidimo pristatyme skambėjo dainuojamos ir skaitomos poetės eilės, jos draugai ir kūrybos mylėtojai dalijosi prisiminimais. Ištisą Elenos Mezginaitės eilėraščių programą atliko aktorė Ligita Kondrotaitė.

Bibliotekos Juozo Urbšio centro vadovas Arnas Simėnas, kurio pastangomis ir buvo išleistas 2-asis leidimas, sakė, kad knygos pasirodymas yra ir šventė, ir stebuklas. „Pirmoji knyga pristatyta panašiai prieš aštuonerius metus. Atsisveikinę su Elena, Jonas Sabalys, Visvaldas Tebeliškis ir aš pradėjome galvoti apie Elenos visos kūrybos knygą, taip ir prasidėjo: kalbos su dukra Mėta, rašomi projektai, tai ir įvyko,“ pasakojo jis.

Antroji knyga atsirado iš reikmės. Vyksta E. Mezginaitės atminimui skirti renginiai – IV jaunimo dainuojamosios poezijos festivalis, festivalyje „Panevėžio literatūrinė žiema“ bus teikiama Elenos Mezginaitės literatūrinė premija, reikėjo antro leidimo, kad būtų kuo palydėti Elenos atminimo renginius, sakė A. Simėnas.

UAB „Eglės leidyklos“, išspausdinusios antrąjį E. Mezginaitės kūrybos rinkinį, direktoriui Antanui Stanevičiui knygą, nors ir nuostolingai, išleisti buvo šventas reikalas. „Negalėjau kitaip pasakyti. E. Mezginaitė „Tėvynės“ laikraštyje išspausdino mano pirmą eilėraštį, kai dar mokiausi mokykloje. Jaučiau Elenai skolą ir norėjosi padaryti dėl jos ką nors gera, kad nereikėtų nejaukiai jaustis, kai susitiksime,“ dalinosi A. Stanevičius.

Pasak jo, knygos dizainas sukurtas panevėžiečių, ją su visu literatūriniu skoniu ir atsakomybe sudarė poetės bičiuliai J. Strielkūnas ir V. Kukulas. Nesinorėjo to maketo judinti, viskas gerai parinkta, antrajame leidime tik pridėtas Viktorijos Daujotytės straipsnis ir draugų prisiminimai, kad knyga atšviežėtų.  

Atsiliepdamas į „Knygų Kalėdų“ kvietimą A. Stanevičius dovanojo bibliotekai nemažai naujų „Eglės leidyklos“ knygų, taip pat dvylika 2-ojo „Mano senas drauge“ leidimo egzempliorių. Visi susirinkusieji pakviesi į bibliotekoje įkurtą Elenos Mezginaitės kertę apžiūrėti čia veikiančią nuolatinę poetės gyvenimą atskleidžiančią ekspoziciją.

Virginijaus Benašo nuotraukos

Informaciją parengė
Vilija Stokienė
PAVB RsV koordinatorė
Tel. (8~45) 50 20 38