Apie garsias menininkes – iš artimųjų lūpų

Dailininkės sūnus grafikas Rimtas Tarabilda

Juozo Miltinio palikimo studijų centre atidaryta fotografės Valerijos Dichavičienės fotografijų paroda „Domicėlė Tarabildienė. Lietuvos dailės klasikė – skulptorė, grafikė, tapytoja“ iš daugelį Lietuvos menininkų įamžinusio ciklo „Jie buvo greta mūsų“.

Fotografijų parodą gausiai susirinkusiems Miltinio centro svečiams pristatė Valerijos Dichavičienės vyras, dailininkas, fotomenininkas Rimantas Dichavičius. Bibliotekai ir Miltinio centrui jis dovanojo du ypatingus albumus: Valerijos Dichavičienės „Jie ėjo su mumis į laisvę: Lietuvos asmenybių portretai“ (Vilnius, 2015) ir „Laisvės paženklinti: Dailininkai atkurtai Lietuvos valstybei“  (sud. Rimantas Dichavičius, Vilnius, 2013).

Šiltai ir jautriai prisiminimais apie savo mamą dailininkę Domicėlę Tarabildienę, kitus artimuosius, istorinį laikmetį dalinosi jos jauniausias sūnus grafikas Rimtas Tarabilda.

Renginyje taip pat dalyvavo parodos Miltinio centre sumanytojas skulptorius Juozas Šlivinskas, skulptorius Sigitas Straigys, Panevėžio miesto Kultūros ir meno skyriaus vedėja Loreta Krasauskienė, mero patarėjas Petras Luomanas, kiti garbūs panevėžiečiai ir miesto svečiai, fotografijos ir dailės mylėtojai.

Parodoje eksponuojamos ne tik fotografijos, įamžinusios Domicelę Tarabildienę paskutiniu jos gyvenimo dešimtmečiu, bet ir dailininkės iliustruotos knygos iš bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriaus fondų.

Paroda veiks iki kovo 20 d.

Kviečiame lankytis!

Šiame straipsnyje išsamiai pristatomos renginio svečių išsakytos mintys

Virginijaus Benašo nuotraukos

Juozo Miltinio palikimo studijų centro informacija