Miesto kultūros problemos užvirė karštas diskusijas

G. Petkevičaitės-Bitės viešojoje bibliotekoje vyko diskusija „Ar paversime Panevėžį tikra kultūros sostine?“, kurioje pretendentai į Panevėžio miesto merus kalbėjo apie kultūros viziją, miesto skaudulius, svarbiausius ir neatidėliotinus sprendimus, ateities darbus, trumpai papasakojo apie save.

Į diskusiją buvo pakviesti visi vienuolika kandidatų, atvyko septyni: Janina Gaidžiūnaitė, Maurikijus Grėbliūnas, Valdemaras Jakštas, Zita Kukuraitienė, Rytis Račkauskas, Gintaras Šileikis, Gema Umbrasienė. Kitiems sutrukdė svarbios priežastys (ligos, darbo komandiruotė). Renginio moderatorius, žurnalistas, Lietuvos žurnalistų sąjungos vicepirmininkas Audrys Antanaitis įkaitino diskusijoms sausakimšą žiūrovų salę, pažėręs daug aštrių klausimų pretendentams ir išprovokavęs gyvą jų pokalbį. Kandidatai į miesto merus žadėjo suremontuoti kultūros įstaigas, gelbėti apleistus pastatus Panevėžio centre, pasirūpinti rašytojos, visuomenės veikėjos G. Petkevičaitės - Bitės namo likimu, sutvarkyti senąsias kapines. Nuskambėjo pažadai puoselėti istorinę miesto atmintį, plėsti kultūrines erdves, išlaikyti visas turimas biudžetines kultūros įstaigas. Diskusijos leitmotyvas – ieškoti investicijų kultūros vystymui. Moderatoriui A. Antanaičiui teko gerokai pasistengti, kad suvaldytų publiką, kuriai kilo aibės klausimų, ir diskusija neužsitęstų iki vidurnakčio. Panevėžiečiai kandidatams į miesto merus siūlė įsteigti parodų salę pramogų ir prekybos centre „Babilonas“, įkurti Menų inkubatorių, suteikti tinkamas darbo sąlygas jauniems aktoriams Juozo Miltinio dramos teatre ir kt.

G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė, padėkojusi visiems susirinkusiems, kvietė dažniau lankytis bibliotekoje. Panevėžiečiai ateina ne tik knygų, bet ir į įvairius renginius, apžiūri parodas, pasivaikšto, skiria pasimatymus. Pasak direktorės, vienas žmogus jai išsakė mintį, kad dažnai čia lankantis nejučia tampi laimingesniu. „Kultūra – tai harmonija visose gyvenimo srityse. Mes turime viltį, kad visi kartu ir vienam merui vadovaujant, išties paversime Panevėžį tikra kultūros sostine“, – sakė bibliotekos direktorė, visiems diskusijos svečiams padovanojusi kultūros ir istorijos žurnalą „Senvagė“.

Po renginio svečiai buvo vaišinami gilių kava, simbolišku stiprybės gėrimu, turinčiu suteikti ąžuoliškos tvirtybės artėjančiuose rinkimuose.

Nufilmuotas kai kurias diskusijos akimirkas rasite čia:

Dėkojame už įrašą savanoriui Arnui Mažyliui.

Renginio audio įrašas

Virginijaus Benašo nuotr.