Tapyba, vedanti į būseną „čia ir dabar“

Nuo rugsėjo 2 d. bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse veikia Mindaugo Breivos, Panevėžyje gyvenančio ir kuriančio dailininko, tapybos darbų paroda „Čia ir dabar“. Tikrumo ir apmąstymų dėka parodos autorius patiria ir dalinasi stebuklingos būsenos „čia ir dabar“ akimirkomis.

Mindaugas Breiva (g. 1959 m.) 1988 m. baigė Valstybinį dailės institutą (dabar Vilniaus dailės akademija). Nuo 1988 m. dalyvauja parodose Lietuvoje ir užsienyje. Nuo 1999 m. – Lietuvos dailininkų sąjungos narys.

Apie kūrybos procesą dailininkas pasakoja: „Žmoguje slypinti kuriančioji galia verčia išgyventi vientisumo, harmonijos, pilnatvės ryšį su Visata. Kūryba neatskiriama nuo gyvenimo. Man be galo svarbi dvasinė ir vidinė būsena: pažinti save, labai tikėti, gyventi tyloje ir darnoje su aplinka, gamta, muzika... Pasaulis keičiasi mūsų sąmonės dėka. Mes lyg „išsukame“ tą pasaulį. O tas judėjimas priverčia ieškoti dvasinio ramsčio, padedančio suvokti, kas esi...“.

Pirmuosiuose M. Breivos darbuose vaizduojami peizažai, gamta, rūkai. Juose jis stengėsi perteikti savo kaip stebėtojo santykį su paslaptimi, slėpininga būsena. Paskui ėmė kurti abstrakcijas, spalvų, linijų, faktūrų, derinių žaismą. Gilyn traukė amžina žmogaus paslaptis.

Tiek abstrakcijose, tiek siužetinėse tapybos kompozicijose, tiek grafikoje dailininkas siekia paprastumo, harmonijos, tikrumo. Per apmąstymus išgyvenamą būseną „čia ir dabar“ dailininkas įvardija kaip stebuklingas akimirkas, kuriose vis atranda save iš naujo. Tai, ką jaučia, kuria, išgyvena, ir yra jo buvimas „čia ir dabar“.

Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

Lankykitės!

Virginijaus Benašo nuotraukos
               
Informaciją parengė
Vida Mikelevičiūtė
Menų centro vadovė
Tel. (8-45) 50 16 48
ir
Vilija Stokienė
Ryšių su visuomene koordinatorė
Tel. (8-45) 50 20 38