Jaunieji architektai savo darbus skyrė Panevėžiui

Bibliotekos galerijoje „2-asis aukštas“ atidaryta Vilniaus Gedimino technikos universiteto architektūros specialybės absolventų baigiamųjų darbų paroda – Panevėžio centro urbanistinės atnaujinimo vizijos. 

Pristatoma magistrės Monikos Čiurlytės ir bakalaurų Augusto Makricko, Justo Juzėno baigiamųjų darbų paroda „Panevėžio centrinės dalies urbanistinių erdvių sistemos urbanistinė architektūrinė koncepcija“. Darbų vadovas – architektas prof. Algis Vyšniūnas.

Gausiai susirinkusiems parodos svečiams jaunieji architektai ir jų darbų vadovas pristatė įdomias Panevėžio centro architektūrines vizijas. Susidomėję svečiai apžiūrinėjo maketus ir planšetus, stebėdamiesi autorių fantazija ir džiaugdamiesi, kad jaunieji talentai savo darbus skyrė gimtajam miestui.

„Noriu pasidžiaugti, kad po kelerių metų pavyko realizuoti seną svajonę – atsivežti Panevėžio tematika atliktus darbus. Svarbu, kad jų autoriai yra panevėžiečiai, Juozo Balčikonio gimnazijos auklėtiniai“, – parodos atidaryme kalbėjo Panevėžio meras Rytis Račkauskas.

Prof. A. Vyšniūnas teigė, kad parodoje eksponuojami darbai – rimta paraiška gyvenimui. Profesoriaus nuomone, mokyklos, kurios taip gerai paruošia savo mokinius, turėtų būti apdovanojamos.

Vilniaus Gedimino technikos universiteto urbanistikos katedros vedėja Dalia Dijokienė pasakojo, kad studentai orientuojami į miesto erdves, skatinami daryti darbus savo gimtam miestui, atskleisti miesto problemas ir parodyti, kaip jas išspręsti. Tai sukelia diskusijas. Sukurti darbai dovanojami savivaldybėms. Studentai yra ne kartą dalyvavę tarptautiniuose konkursuose ir laimėję prizines vietas.

„Malonu grįžti į savo gimtąjį miestą. Džiugu, kad eksponuojate mūsų darbus. Visi mes pasirinkome darbus apie Panevėžį, nes jo erdves žinome nuo mokyklos laikų. Toliau sieksime žinių ir vystysime šią temą“, – kalbėjo A. Makrickas.

J. Juzėnas sakė, kad iš pradžių nežinojęs, ko nori gyvenime, nemokėjęs piešti, tačiau pradėjęs gilintis į architektūros sritį suprato, kad jam tai įdomu, tada atsirado ir idėjų. Savo darbui Justas pasirinko žaviausią Panevėžio dalį – Senvagę, įdomiai pažvelgė į Bendruomenių rūmus.

M. Čiurlytė negalėjo atvykti į parodos atidarymą, todėl jos darbus pristatė prof. A. Vyšniūnas, išsamiai išdėstęs jaunosios architektės koncepciją.

Lietuvos architektų sąjungos Panevėžio skyriaus pirmininkas Gintautas Diržys džiaugėsi, kad paroda atkeliavo į Panevėžį, kad bus padovanota miestui. Pasak jo, jaunųjų architektų idėjos gali įkvėpti jų vyresnius kolegas, o gal ir patys autoriai grįš į gimtąjį miestą ir įgyvendins savo sumanymus.

Apie parodos autorius

Paroda surengta kartu su Panevėžio miesto savivaldybe, veiks iki rugsėjo 16 d.

Virginijos Januševičienės tekstas

Virginijaus Benašo nuotraukos