Jaunųjų menininkų projektas tiesiai iš Londono

G. Petkevičaitės-Bitės bibliotekos galerijoje „2-asis aukštas“ atidaryta rinktinių atvaizdų ir video paroda „You gotta do that you gotta do“ (darai, ką turi daryti). Vienas jos autorių, jaunasis menininkas Andrius Svilys, jau ne pirmą kartą nustebina Panevėžį savo netikėtais meniniais projektais.

Šį netradicinį savo ir draugų Jacob Bates-Firth ir Sophia Freeman meninį projektą jaunasis moderniojo meno kūrėjas atvežė tiesiai iš Londono taikydamas tiesiai į savo gimtąjį miestą Panevėžį. Projektu autorius siekia išnaudoti viešą erdvę asmeninio albumo, atsiminimų vizualizacijai viešojoje erdvėje.

„Nuotraukos paprastai, o šitos tikrai visada, yra atsiminimai, kurie galvoje sugula dvimatėje asmeninėje plokštumoje. Todėl įdomu šiuos vaizdus sukelti į visai priešingą dimensiją – trimatę ir viešą. Šita ekspozicija turi kažką bendro su ekshibicionizmu, katras vaikšto kartu su vojerizmu. Visada įdomu pamatyti, kaip gyvena kitas žmogus“, mintimis dalinosi Andrius Svilys.

Jo kūriniai taip pat buvo eksponuoti tokiose parodose kaip „Liam Gillick Magasin“ Šiuolaikinio meno centre, Prancūzijoje (2014), „You and Thing There“ (2014) ir „Point of View“ Londone (2013), keliaujančioje bienalėje „Jaunieji Europos kūrėjai 2013/2015“ Austrijoje, Ispanijoje, Italijoje, Lietuvoje, Olandijoje, Portugalijoje, Prancūzijoje, Vengrijoje, Vokietijoje (2013–2015), „Pažadas. Pirma triuko dalis“ Klaipėdos kultūros ir komunikacijos centre (2015) ir kt.

Paroda veiks iki rugsėjo 18 d.

Apsilankykite!

Informaciją parengė
Malvina Zimblienė
Atviros jaunimo erdvės koordinatorė
Tel. 8-45 50 16 97