Rotariečių lentynoje skaitytojai ras vertingų knygų

Panevėžio ROTARY klubas „Arta“ Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai dovanojo knygų lentyną „Būk dovana pasauliui“ su 100-tu pačių klubo narių rekomenduojamų knygų. 

Tikimasi, kad kiekvienais metais ši lentyna bus pildoma naujomis knygomis, o šią gražią idėją palaikys ir ateityje prisijungs kiti miesto rotariečių klubai.

Prieš kelis mėnesius Panevėžio ROTARY klubo „Arta“ narė Daiva Greičiuvienė pakvietė rotariečius dovanoti knygas bibliotekai. Idėja buvo tokia, kad jos kolegos perskaitytas knygas rekomenduotų skaitytojams, pasidalintų savo mintimis, kodėl tuos leidinius verta skaityti. Biblioteka šioms knygoms skirtų atskirą lentyną.

Dabar šis sumanymas tapo realybe. „Arta“ klubo prezidentė Daina Fijalkauskienė ir bibliotekos direktorė Rima Maselytė perkirpo lentynos, pavadintos „Būk dovana pasauliui“, juostą. Abonemente, šalia knygų išdavimo tarnybos, stovinčioje lentynoje skaitytojai ras knygas, kurias jiems dovanoja ir rekomenduoja rotariečiai.

„Džiaugiamės, kad galime pristatyti pirmą tokią lentyną bibliotekoje, kad visi klubo nariai palaikė idėją skleisti spausdintą žodį, norėdami, kad žmonės kuo daugiau skaitytų. Stengėmės surinkti knygas pagal bibliotekos pageidavimus, nes čia geriausiai žinoma, kokių knygų skaitytojams reikia. Tikimės, kad šią idėją išgirs Panevėžio ir Nevėžio ROTARY klubai ir daugins tą gėrį – rinks knygas ir dovanos jas bibliotekai,“ – kalbėjo „Arta“ klubo prezidentė Daina Fijalkauskienė, teigdama, jog klubas turi ir daugiau gražių sumanymų, kaip galėtų pagelbėti bibliotekai. Sakykim, padėti įsigyti muzikos instrumentą.

„Dažnai pastebime, kad knygų nėra, kiek reikėtų ir kiek norėtų šiuolaikinis žmogus, norėdamas tobulėti, šviestis, dalyvauti visuomeniniame gyvenime, mokytis, kelti kvalifikaciją,“ – sakė bibliotekos direktorė Rima Maselytė. Ji gyrė Panevėžio ROTARY klubo „Arta“ idėją skaityti patiems ir perskaitytas knygas dovanoti skaitytojams. Direktorės nuomone, būtų puiku, kad prie šios idėjos prisidėtų ir kiti. „Kai idėjos susiduria su charakteriu, gimsta gražūs dalykai, kurie stebina pasaulį,“ – pacitavo ji J.V.Gėtės žodžius.

Daiva Greičiuvienė, inicijavusi lentynos atsiradimą, sakė, kad idėja gimusi namuose bekraustant knygas, kuomet ji suprato, kad daug metų knygos pragulėjo lentynose rinkdamos dulkes. „Juk knyga turi būti skaitoma, kol ji yra aktuali. Todėl neverta knygos dėti į lentyną, o reikėtų ją perskaičiuos pasidalinti su kitais,“ – teigė rotarietė.

Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Janina Janickienė dėkojo klubui „Arta“ už idėją, geranoriškumą, skaitymo skatinimą, nuoširdžią paramą skaitytojams ir bibliotekai. Ji pasidžiaugė, kad lentynoje skaitytojai ras vertingų, paklausių knygų. Įkūrę lentyną bibliotekoje, rotariečiai prisideda prie bibliotekos idėjų dalintis knygomis, užkrėsti skaitymu, rekomenduoti.

Panevėžio ROTARY klubo prezidentas Albinas Ivonaitis sakė, kad jų klubas irgi renka knygas bibliotekai, ir padovanojo knygą „Rotary organizacija Lietuvoje 1934–2014“.

Panevėžio „Rotaract“ klubo prezidentė Greta Ratkutė visus susirinkusius pasveikino šio klubo, būsimo „Interact“ klubo, ir Lietuvos jaunųjų rotariečių vardu.

Visi rotariečiai dovanų gavo knygos skirtuką ir buvo pakviesti į pažintinę ekskursiją po biblioteką.

Virginijos Januševičienės tekstas

Virginijaus Benašo nuotraukos