Įstabi šventė „Knygų Kalėdų“ bičiuliams

Muzikos ir bičiulystės vakaras „Tyli naktis ant namo kraigo", vykęs bibliotekoje, buvo padėka akcijos „Knygų Kalėdos" bičiuliams, o kartu – dovana visiems, išsiilgusiems šviesos, šilumos, sielų bendrystės.

Susirinkusieji gėrėjosi prof. dr. Antano Kiverio (bosas), prof. dr. Ritos Aleknaitės-Bieliauskienės (fortepijonas) ir Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto vokalinės grupės „Šaltinis" atliekamais kūriniais. Jautriai, su meile koncertavo atlikėjai, sukurdami ypatingą Kalėdų laukimo nuotaiką. Kai kuriems žinomiems klasikos, lietuvių kompozitorių kūriniams tyliai pritarė klausytojai.

„Tai toks vakaras, kada prisimename žmones, ir norisi priminti tuos, kurie susiję su Panevėžiu, kurie gyveno šalia, kurie kažką ar net labai daug nuveikė savo miestui", - sakė renginio vedėja prof. dr. R. Aleknaitė-Bieliauskienė.

Profesorė kalbėjo apie dirigentą, dainininką, pedagogą Apolinarą Likerauską, dirigentą, chorvedį, Dainų švenčių sielą Aleksandrą Liberį, kompozitorių, pianistą Vytautą Mikalauską, kuriems koncerte buvo skirtas ne vienas kūrinys.

Atlikėjai dovanojo ne tik įstabią muziką, bet ir nemažai knygų bibliotekai. Prof. dr. R. Aleknaitė-Bieliauskienė pristatė naujausią savo knygą „Kūrybos vedina", kurią dedikavo savo motinai Irenai Fridmanaitei-Aleknienei. Šioje knygoje, kurios nemažai egzempliorių autorė dovanojo bibliotekos lankytojams, ne tik pasakojama giminės istorija, bet ir supažindinama su prieškario ir pokario Panevėžio farmacininkų gyvenimu.

Medardo Čoboto trečiojo amžiaus universiteto rektorė Zita Žebrauskienė pasidžiaugusi , kad šiandien senjorai nėra vieniši, bibliotekai dovanojo knygą apie šio universiteto dalyvių kūrybą.

„Džiaugiamės, kad susirinkote į tokį puikų koncertą. Artėja Kalėdos, pačios gražiausios metų šventės, ir mes nejučiomis tampame geresni, norime dalintis tuo, ką turime geriausio. Visoje Lietuvoje nuo lapkričio 17 dienos vyksta Knygų Kalėdos, kurios iniciatorė ir globėja – Lietuvos Respublikos Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Visi gali dovanoti naujas knygas bibliotekoms, o šios dalinsis jomis ne tik su savo skaitytojais, bet ir su globos namais. Vešime dovanotas knygas į Biržų rajoną - vaikų socializacijos centrą „Širvėna" ir Kučgalio biblioteką bei į Panevėžio miesto socialinių paslaugų centrą. Knygas galima dovanoti ne tik akcijos metu, bet visus metus. Perskaityti ir pasidalinti su tais, kurie jų nori ir laukia", - kalbėjo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė, nuoširdžiai dėkodama visiems „Knygų Kalėdų" bičiuliams ir linkėdama nuostabiausių ateinančių metų.

Bibliotekos direktorė apdovanojo bibliotekos savanorį, „Darbščiųjų bitelių" klubo įsteigėją ir vadovą Luką Krasauską. Jaunasis skaitymo ambasadorius atstovauja Lietuvai knygoje „Bibliotekos keičia gyvenimus", kurioje rašoma apie įkvepiančius bibliotekos ir žmonių dialogus penkiolikoje Europos Sąjungos šalių. Susirinkusiems Lukas papasakojo savo draugystės su biblioteka istoriją.

Į muzikos ir bičiulystės vakarą „Tyli naktis ant namo kraigo" buvo pakviestas gausus būrys „Knygų Kalėdų" bičiulių – autobusiuką priėmę, knygomis apdovanoję, į biblioteką atnešę knygų ar kitu būdu prie akcijos prisidėję Panevėžio miesto ir rajono savivaldybių, įstaigų, verslo organizacijų vadovai, darbuotojai, geranoriški piliečiai.

Akcijos „Knygų Kalėdos" metu (iki 2016 m. sausio 6 d.) galima paremti bibliotekas knygomis.

Virginijos Januševičienės tekstas

Virginijaus Benašo nuotraukos