Pirmoji paroda – bibliotekoje

Bibliotekos Atviroje jaunimo erdvėje veikia jaunos autorės Marijos Putelytės ažūrinėmis detalėmis išpieštų moterų ir merginų, indžių ir lietuvaičių, portretų paroda.  

Tai pirmoji jos kūrybos paroda, pavadinta „Piešiniai – lyg nuotraukos“. Mergina mokosi dvyliktoje klasėje, drąsiau piešti pradėjo paskatinta dailės mokytojo Nerijaus Praciliausko.

Parodos atidaryme Marija pasakojo apie kūrybos procesą – iš patikusių nuotraukų ji perpiešia ir kruopščiomis smulkiomis detalėmis, aksesuarais savo nuožiūra išpuošia portretus. Smulkių detalių ar papuošalų piešimas jai yra didžiausias malonumas. Parenka norimus drabužius, piešinio foną, fone – gyvūnų siluetai, fotografiškai perteikti dvarai, gamtos peizažai.

Vienas lankytojų pastebėjo, kad jaunoji autorė kuria ne tik kaip piešėja, bet ir kaip dizainerė. Pačiai autorei artimiausias merginos su žirgu piešinys – nuo jo sklindanti ramybė. Marija sakė, kad piešdama geriausiai pailsi, nusiramina. Ji norėtų savo gyvenimą sieti su daile, kūryba, nori, kad jos piešiniai džiugintų žmones.

Atidaryme Marijai buvo malonus žinomo meistriškai arklius fotografuojančio fotomenininko Stasio Povilaičio dėmesys, jo padovanota fotografijos knyga ir paskatinimas.

Paroda veiks iki 2016 m. sausio 6 d.

Užsukite apžiūrėti!

Virginijaus Benašo nuotraukos

Informaciją parengė
Vilija Stokienė
PAVB RsV koordinatorė
Tel. (8~45) 50 20 38