Žinia apie Bitę ir knygą paskelbta tūkstančiams

Buvome populiarūs, užgulti, pamėgti – dar neatslūgus įspūdžiams po Knygų mugės šurmulio pasakoja Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos komanda, visas keturias mugės dienas dūzgusi Panevėžio regiono jungtiniame bibliotekų stende SVEČIUOSE PAS BITĘ.

Su Panevėžio regiono – Anykščių, Kupiškio, Rokiškio, Pasvalio, Zarasų – viešosiomis bibliotekomis šių metų Vilniaus knygų mugėje Vaikų erdvėje įkurtame stende pristatyta gausybė edukacinių linksmybių ir veiklų vaikams ir šeimoms. Stende apsilankė nuo 5 iki 6 tūkstančių lankytojų: vaikų, šeimų, bičiulių, kolegų, mugės renginių dalyvių.

Su partneriais, Panevėžio regiono bibliotekomis, dalyvavome visu šimtu procentu, tvirtina jie, Bitės nameLiuko autorius Virginijus Benašas, Gabrielės Petkevičaitės-Bitės personažas Albina Saladūnaitė, Bitutės Greta Ratkutė, Malvina Zimblienė, Šarūnė Leikienė, Vaikų ir jaunimo literatūros centro darbuotojai, kolegų palaikymo komanda.

Su duona ir medumi buvo priimta Prezidentė Dalia Grybauskaitė, Ministras Pirmininkas Algirdas Butkevičius, Vytautas Landsbergis, poetai Vladas Braziūnas, Ramutė Skučaitė, vaikų literatūros tyrinėtojas Kęstutis Urba, aktoriai Gintaras Mikalauskas, Vidmantas Fijalkauskas, kolegos iš kitų bibliotekų ir muziejų.

Stendas įkurtas pasitelkus patraukiančias priemones. Tai minkšti kubai, senoviniai baldai, tikri aviliai, sena spausdinimo mašinėlė, vaikų kurtos meniškos bitės, kūrybinių šviečiamųjų paslapčių pilnas Bitės nameLiukas. Stendo svečiai galėjo bendrauti su G. Petkevičaitės-Bitės personažu, jais rūpinosi Bitutės.

„Įdomiausias lankytojams buvo nameLiukas, galimybė įlįsti į vidų, apžiūrėti, taip pat į veiklas įtraukiančios Bitutės. Sėkminga ir stendo vizualizacija, ir idėja – burti bendruomenes,“ tvirtina Bitutės Greta Ratkutė ir idėjos koordinatorė Malvina Zimblienė.

„Mūsų stendas buvo įtraukiantis. Visos keturios dienos buvo labai gyvos, daug šurmulio ir susidomėjusių lankytojų. Tikslas – užimti ir įtraukti vaikus į daugybę skirtingų veiklų – buvo sėkmingas. Itin populiarūs užsiėmimai buvo Bitės akinių gamyba, vaistažolių užduotys, laimės receptų kūryba, intrigavo lėlių teatras,“ įspūdžiais dalinasi Virginijus Benašas.

Stende svečius priėmusiai Bitei teko atsakyti į gausybę klausimų. Ji pasakoja, kad apsilankę vaikai daug žino, imlūs ir pagavūs. Vaikus domino, ar prieš 155 metus gyvenusi Bitė turėjo telefoną, ar ji buvo gera mokinė, iš kur ji gavo tiek profesijų, kokius žaidimus žaidė, ar ji buvo prezidentė, kokiam miestui nusipelnė, ar ji mėgo žiedadulkes, iš kur atsirado bitės...

„Gražu tai, kad mūsų siūlomą švietėjišką žaidimą per Bitę ir Bitutes, skelbiantį žinią apie knygą, lankytojai priėmė. Taip pat gražu, kad su vaikais laiką kantriai leido tėvai ar seneliai, kai tėvų ir mūsų akys nukreiptos į juos, vaikai dėmesio centre, jie žydi ir įsitraukia,“ pastebi Albina Saladūnaitė.

Kviečiame pažiūrėti smagų fotoreportažą

Virginijaus Benašo nuotraukos

Informaciją parengė
Vilija Stokienė
PAVB RsV koordinatorė
Tel. (8~45) 50 20 38