Apie „Lietaus dievą“ – su jo kūrėjais

Antrasis jubiliejiniams J. Miltinio teatro metams skirto projekto „7+5 improvizuoti susitikimai“ renginys-diskusija „Teatro ir literatūros tandemas: rašytojas Alvydas Šlepikas ir režisierius Julius Dautartas“ sukvietė gausią teatro ir literatūros gerbėjų auditoriją į susitikimą su rašytoju ir pjesės „Lietaus dievas“ autoriumi Alvydu Šlepiku ir režisieriumi Juliumi Dautartu.

Diskusiją profesionaliai moderavo ir kūrėjus kalbino bibliotekos kultūros renginių organizatorė, poetė Elvyra Pažemeckaitė.

Režisieriaus Juliaus Dautarto netikėtą pasiūlymą gavęs rašytojas Alvydas Šlepikas tuo metu buvo užimtas ir daug nesigilindamas sutiko parašyti pjesę. Autoriui netikėtai teko vėl sugrįžti prie jau anksčiau išleisto kūrinio, kuris papildytas naujais tekstais ir pjese „Lietaus dievas“. Draminiame kūrinyje pasakojama apie mažo miestelio Upytės istorijas, žmonių kasdienybę, šviesias vaiko svajones, būties slėpinius.

Iš pradžių rašyti nebuvo lengva, prisipažino autorius. Tiesa, rašytojui dar neteko matyti savo naujos pjesės pastatymo Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre, nes tuo metu buvo pakviestas dalyvauti Leipcigo knygų mugėje.

Naujoji novelių knyga „Lietaus dievas ir kiti“ išleista Rašytojų sąjungos leidyklos šiais metais, ją buvo galima įsigyti renginio metu ir gauti rašytojo autografą, be to, autoriaus perskaitytą novelę „Lapė“ palankiai ir šiltai sutiko vakaro dalyviai.

Teatro jubiliejinės sukakties proga pastatyto spektaklio premjerą vos prieš savaitę Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatre jau matę žiūrovai galėjo diskutuoti ir užduoti klausimų režisieriui Juliui Dautartui.

Kaip sakė režisierius, jis buvo pakviestas pastatyti spektaklį teatro jubiliejui. Teko dirbti ir su gerai pažįstamais aktoriais, ir su jaunaisiais bei tais, kurie jo spektakliuose nėra niekada vaidinę, su kuriais, anot režisieriaus, darbinės patirties teatre nebuvo. Neišvengiamai iškilo įvairių trukdžių, bet tai nėra teisinimasis, nes spektaklio pastatymo atsakomybė, kaip kalbėjo Julius Dautartas, visuomet priklauso tik režisieriui.

Muziką spektakliui kurti buvo pakviestas vienas žymiausių teatro kompozitorių Gintaras Sodeika, kostiumus ir scenovaizdį kūrė Virginija Idzelytė. Nors premjera jau įvyko, tačiau režisierius ir toliau dirba su aktoriais, repetuoja bei ketina padaryti pakeitimų.

Vakaro dalyviai ne tik diskutavo, uždavė klausimų, bet ir tikslinosi atskirus spektaklio epizodus, jų interpretaciją, išsakė savo nuomonę ir pastebėjimus. Baigiantis renginiui bibliotekos direktorė Rima Maselytė dėkojo kūrėjams ir vakaro dalyviams bei skatino ne tik lankytis teatre, bet ir skaityti knygas. 

Virginijaus Benašo nuotraukos

Juozo Miltinio palikimo studijų centro informacija