Savaitės atidarymo šventėje - būrys knygos bičiulių

Pliaupiantis lietus nesutrukdė linksmai ir išradingai atidaryti Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę su SKAITYMO SULĖKTUVĖMIS miesto Laisvės aikštėje. Į šventę, kurią surengė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka ir Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka, susirinko ištikimiausi knygos bičiuliai.

Atidarymą iškilmingai muzikos garsais paskelbė pučiamųjų orkestras „Panevėžio garsas“. Susirinkusius pasveikino Panevėžio meras pavaduotojas Petras Luomanas, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Sandra Jakštienė, Panevėžio apygardos prokuratūros vyr. prokurorė Jolanta Činčikienė, teatro „Menas“ aktorius Donatas Juzėnas, Panevėžio kraštotyros muziejaus, Panevėžio apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos, Panevėžio apskrities vyriausiojo komisariato atstovai, daug gražių žodžių išsakę bibliotekoms.

Šventės metu aikštėje spalvingus plakatus, pristatančius bibliotekų paslaugas, demonstravo
Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos mokiniai. Kartu su savo dailės mokytojais Lina Paužuoliene ir Gintaru Grigu jie sukūrė įspūdingus plakatus, panaudodami įvairias priemones, spalvų dermes, šriftus. Nuo pat J. Balčikonio gimnazijos iki Laisvės aikštės, nepabūgę stipraus lietaus, su savo kūrinius „suvystę“, kad neperšlaptų, bet būtų gerai įskaitomi, gimnazistai su mokytojais keliavo miesto gatvėmis garsindami bibliotekos siūlomas paslaugas. Ne vienas praeivis susidomėjo reklamuojamomis paslaugomis ir internetinių svetainių adresais.

Linksmą šurmulį sukėlė darbščiųjų bičių desantas. Bičių kostiumais vilkinčios bibliotekininkės mynė dviračių pedalus ir kartu reklamavo bibliotekos paslaugas. Šventėje buvo galima sutikti ir rašytojos Gabrielės Petkevičaitės-Bitės personažą. Buvo dalijami reklaminiai skirtukai, Nacionalinės bibliotekų savaitės programa, evedlio reklaminės skrajutės.

Labiausiai jaudinantis šventės momentas, kai visi susirinkusieji vienu metu atsivertė savo mėgstamiausias knygas ir skaitė kartu. Kai kurie žmonės sakė, kad joks oras negalėjo sutrukdyti jiems ateiti į šventę, nes taip jie norėję pagerbti knygą. Ypač gausiai susirinko mokiniai iš „Vilties“, Senvagės progimnazijų. Jie smagiai fotografavosi prie reklaminės sienelės ir žadėjo fotografijas paskleisti per socialinius tinklus. Aktyviausieji šventės dalyviai už savo žinias buvo apdovanoti įvairiais prizais.

Šventės kulminacija – Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktoriaus pavaduotoja kultūrinei veiklai Genovaitė Astrauskienė ir Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos direktorė Aurelija Matulevičienė paskelbė, kad Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė atidaryta. Į padangę pakilo spalvingi balionai visam miestui pranešdami apie šį įvykį.

Nuotraukų galerijoje – šventės akimirkos

Virginijaus Benašo, Gretos Ratkutės, Gintaro Grigo, Panevėžio m. savivaldybės viešosios bibliotekos nuotraukos