Atvira jaunimo erdvė šventė įkurtuves

Bibliotekos Atvira jaunimo erdvė (AJE) pakvietė į įkurtuves naujose patalpose Panevėžyje, Vasario 16-osios g. 10. Visiems čia apsilankiusiems buvo akivaizdu, kad kūrybiškai mąstant įvairiausi daiktai gali gauti naują gyvenimą ir sukurti jaukią aplinką.

„Čia bus galima susirinkti, pabendrauti, kurti naujus projektus, burtis klubams, pasislėpti nuo lietaus, išgerti kavos,“ – kalbėjo AJE veiklos koordinatorė Malvina Zimblienė, atidarant naujas patalpas. Visus sudomino svajonių baldo kūrybinių dirbtuvių rezultatai – šias dirbtuves remia Panevėžio miesto centro bendruomenė. Pasak Malvinos, kai kurie baldai buvo tikra staigmena, nes buvo daug vizijų, kaip juos pagaminti iš neįprastų objektų.

Įkurtuvių svečiai žiūrėjo linksmą filmuką (autorė Megana Pesse), žaidė smagų susipažinimo žaidimą, dalijosi idėjomis, kaip kartu kurti naują miesto erdvę, kurioje jaunimui patiktų leisti laisvalaikį.

„Labiausiai noriu pasidžiaugti Malvinos iniciatyvumu, geromis idėjomis, puikiu rezultatu. Labai džiaugiuosi, kad atsirado ši erdvė. Norisi, kad čia virtų gyvenimas. Atvira jaunimo erdvė reikalinga, kad čia susirinktumėte, pasitartumėte, inicijuotumėte gerus dalykus tiek bibliotekoje, tiek Panevėžyje“, – gerų palinkėjimų nešykštėjo Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė.

Prie patalpų įrengimo prisidėjusi projekto „Atrask save“ koordinatorė Panevėžio rajone Daiva Mulevičienė prisiminė čia vykusių darbų akimirkas. Įspūdžiais dalijosi savanoriai . „Esame jauni, kūrybingi, energingi, todėl mums buvo smagu čia padirbėti“, – sakė Panevėžio liberalaus jaunimo pirmininkė Teresė Škutaitė. Visi svečiai buvo vaišinami kava, gaiviais gėrimais, gardžiais pyragais ir įkurtuvių tortu.

„Atvira jaunimo erdvė bibliotekoje veikia jau penktus metus. Naujose patalpose siūlome įvairiai leisti laisvalaikį: žaisti stalo žaidimus, rengti susitikimus, neformalius užsiėmimus, įgyvendinti kūrybines veiklas, kartu žiūrėti filmus ar klausyti muzikos. Jaunuoliai čia ugdys kritinį mąstymą, toleranciją, savarankiškumą, socialinius įgūdžius ir kūrybiškumą. Rengsime švietėjiškas paskaitas, diskusijas, susitikimus, kūrybines dirbtuves, edukacinius užsiėmimus“, – sakė Malvina Zimblienė.

Jaunimas čia galės lankytis pirmadieniais-penktadieniais nuo 13 iki 19 valandos. Dėl veiklos kitu laiku bus galima tartis. Prisijunkite ir sekite naujienas Facebook socialinėje paskyroje – Atvira jaunimo erdvė bibliotekoje, rašykite mums  Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Rugsėjo mėnesį numatoma surengti kelis renginius.

Rugsėjo 16 d. (penktadienį) 17 val. bibliotekos konferencijų salėje vyks paskaita-diskusija „Mes esame savo gyvenimo kūrėjai? Įsitikinimai, įpročiai, nuostatos“. Kaip mus tai veikia? Ar lengva juos pakeisti ir kaip tai padaryti? Įvairių įvykių ir situacijų pakreipimas mums naudinga linkme. Naujausi mokslo atradimai ir dvasinio pasaulio susijungimas. Teorija ir praktika“. Bendraus ir diskusijai kvies jogas Vyrenijus Andrijauskas.

Rugsėjo 22 d. (ketvirtadienį) 16 val. edukacinių programų ciklo „Atsinaujink“ 1 dalis: „Batika interjere ir drabužyje“. Techniką išbandyti ir susikurti išskirtinę stiliaus detalę kvies Lina Paužuolienė. Išankstinė registracija – Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.

Jau paskelbtas Atvirlaiškio konkursas! Sukurk atvirlaiškio viršelį, kuriame būtų 3 raidės AJE (reiškia Atvirą jaunimo erdvę) ir kelk į Feisbuką su prierašu: #atvirajaunimoerdvebibliotekoje arba siųsk elektroniniu paštu Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript. Konkursas vyksta š. m. iki rugsėjo 20 d. Trys laimingieji bus apdovanoti prizais.

Bendradarbiaujant su Jaunimo darbo centru, tęsiamas jaunimo informavimas ir mokymas karjeros planavimo temomis. Rugsėjo-gruodžio mėnesių trečiadieniais nuo 16 val. jaunuoliai kviečiami dalyvauti užsiėmimuose. Kiekvieną mėnesį vyks sveikatingumo paskaitos kartu su Panevėžio miesto visuomenės sveikatos biuru.

Šios veiklos vykdomos Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešajai bibliotekai 2016 m. liepos–gruodžio mėnesiais įgyvendinant jaunimui skirtą projektą „Panevėžio AJE „Savas kampas“ plėtra 2016“.

Projektą finansuoja Jaunimo reikalų departamentas prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos.

Virginijos Januševičienės tekstas

Virginijaus Benašo nuotr.