Kalėdinė nuotaika Bibliotekų erdvėje

Savaitgalį „Cido“ arenoje vykusioje Kalėdinėje mugėje mažuosius lankytojus sudomino Bibliotekų erdvė. Linksmosios bitės – Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos darbuotojos, visus kvietė į įvairias edukacines programas.

Penktadienį, pirmąją mugės dieną, stende daugiausia lankėsi vaikų darželių auklėtiniai, kuriuos viliojo ir Bitės NameLiukas, ir praplėstos realybės knygelės, ir kalėdinių knygų skaityklėlė. Vieni norėjo pasigaminti kalėdinius atvirukus, kiti – kalėdinius angeliukus. Jaukioje ir stilingoje aplinkoje vaikai galėjo kurti, žaisti, spalvinti knygeles, sužinoti daug naujo. Smalsiausieji dalyvavo viktorinoje „Bitės testas“, spėjo mįsles, kurias dalijo Mįslių medžių paukšteliai, rinko Metų knygas.

Visą mugės laiką (gruodžio 9–11 d.) Bibliotekų erdvė kvietė į šventines edukacines programas vaikams ir šeimoms. Dirbtuvėlėse lankytojai galėjo pasigaminti įvairių kalėdinių puošmenų, 3D technologijomis pagamintais žaisliukais puošti Kalėdų eglę, žaisti, susipažinti su išmaniosiomis knygomis, dalyvauti viktorinose ar tiesiog pailsėti nuo mugės šurmulio.

„Bibliotekų erdvės lankytojai buvo aktyvūs visomis mugės dienomis, dalyvavo ir maži, ir suaugę. Ypač buvo populiari Kalėdinių atvirukų, žymėtų bibliotekos antspaudu, gamyba, galimybė pasigaminti stebuklingą skaitymo lazdelę, padedančią geriau skaityti ir suprasti knygą. Įprastai daug gerbėjų turėjo Bitės NameLiukas, vaikams patiko minti mįsles-paukštelius, vyresni berniukai noriai konstravo didžiąsias snaiges. Su Erdvės lankytojais skaitėme knygas apie Kalėdas, buvo susidomėjusių Metų knygų rinkimais“, pasakoja Malvina Zimblienė, bibliotekos Atviros jaunimo erdvės koordinatorė.

Programas vedė ir šventinę kalėdinę nuotaiką dalino Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos ir Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos darbuotojai.

Virginijos Januševičienės, Vilijos Stokienė tekstas

Virginijaus Benašo fotografijos