SEPTYNIOS MYLIOS SAUSO TILTO, GALE ROŽĖ ŽYDI: pavasario kalendorinės šventės ir papročiai

Vasaris pavadintas jau pavasariu kvepiančio vėjo vardu. Senoliai kaime pasakytų: diena jau pailgėjo per avinuko šuolį.  Laukuos pavasarėja... O kokios tautos istorinės patirties gelmės prasiveria, ėmus gilintis į jos papročius…

Didžiojoje skaitykloje (Respublikos g.14, II aukštas) parengta spaudinių paroda „Septynios mylios sauso tilto, gale rožė žydi“ : pavasario kalendorinės šventės ir papročiai“. Atvertę patrauklias, spalvingas, gausiai iliustruotas  knygas, nustebsite suradę ar prisiminsite   žiemos išlydėjimo ir gamtos pabudimo švenčių – Užgavėnių, Verbų sekmadienio, Šv. Velykų tradicijas, papročius ir ritualus.

Žiemos pabaiga tradiciniame lietuvių kalendoriuje siejama su Užgavėnių švente, viena archajiškiausių lietuvių tradicijų, senovėje dar vadinta Ragučio švente.

Parodoje gausu Užgavėnių linksmybėms skirtų leidinių – įspūdingos Užgavėnių kaukės, Užgavėnių dainos ir žaidimai, lalavimai, persirengėlių oracijų autentiški tekstai.
Leidiniuose – atskirų Lietuvos regionų autentiškos verbos,  ažūriniais raštais skutinėti margučiai, pasakiškai skanūs pasninko ir šventiniai valgiai padės namuose ar draugų būryje išradingai sukurti šventę ne tik sau, bet ir aplinkiniams.

Maloniai kviečiame užsukti ir domėtis, juk kiekviena nauja karta praeities kultūroje randa neįžvelgtų prasmių ir įdomybių.
Lauksime iki balandžio 30 d.

Informaciją parengė
Rūta Kučytė
Didžiosios skaityklos
Vyresn. bibliotekininkė
Tel. (8-45) 46 55 65