Menininkų laiškai Juozui Miltiniui

Bibliotekos I a. ekspozicijų stenduose (Respublikos g. 14) eksponuojama unikali paroda „Piešinys egodokumentikoje: menininkų laiškai Juozui Miltiniui“

Režisierius Juozas Miltinis (1907–1994) laiškais bendravo su daugeliu žinomų žmonių, taip pat su žymiais Lietuvos dailininkais. Juozui Miltiniui adresuotuose laiškuose jie ne tik dalindavosi įspūdžiais, kultūrinio gyvenimo įvykiais, bet skirdavo ir savo meno kūrinį. Laiškai su žinomų dailininkų autoriniais darbais saugomi Juozo Miltinio fonde, kuris pripažintas nacionalinės reikšmės dokumentinio paveldo objektu ir įrašytas į UNESCO programos „Pasaulio atmintis“ nacionalinį registrą. Su fondu galima susipažinti Juozo Miltinio palikimo studijų centre (Algirdo g. 54–19, Panevėžys).

Parodoje eksponuojami Alfonso Dargio, Elenos Gaputytės, Antano Gudaičio, Vytauto Kazimiero Jonyno, Vytauto Kalinausko, Vinco Kisarausko, Vaclovo Kosciuškos, Žibunto Mikšio, Algimanto Mikėno, Albinos Makūnaitės, dailininkų Uogintų šeimos, Telesforo Valiaus ir kitų menininkų laiškai su autoriniais darbais (eksponuojama 16 autorių, 44 laiškai).

Paroda skirta režisieriaus Juozo Miltinio 110-osioms gimimo metinėms, taip pat papildė G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos rengiamos mokslinės konferencijos „Egodokumentika Aukštaitijos knygos kultūros kontekste“ tematiką.

Paroda veiks iki birželio 1 d.

Nuotraukoje – Juozas Miltinis (dešinėje) su Vytautu Kazimieru Jonynu, Paryžiaus laikų bičiuliu, Niujorke, 1968 m.

Kviečiame lankytis!

Juozo Miltinio palikimo studijų centro informacija
Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.
Tel. (8-45) 43 69 89