Aukštaitijos bibliotekų stendas pelnė LINKSMIAUSIO apdovanojimą

Smagus lankytojų klegesys visas tris „EXPO Aukštaitija 2017“ dienas netilo Aukštaitijos bibliotekų stende, kurį organizavo Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka, sukvietusi partneres, regiono bibliotekas. Ne veltui parodos organizatoriai – Panevėžio miesto savivaldybė ir Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmai šį stendą apdovanojo LINKSMIAUSIO diplomu.

Panevėžiečiai ir miesto svečiai čia apsilankę sužinojo apie bibliotekų paslaugas, įdomiausius projektus, edukaciją, pelnė įvairių prizų ir galimybę dalyvauti konkurse „Skaityti visada madinga“. Gausybė parodos lankytojų dalyvavo šio konkurso, kurį Bitės biblioteka rengia kartu su UAB „Skonis ir kvapas“, fotosesijoje.

Stendas daugiau buvo orientuotas į vaikus ir jaunimą, išsamiai supažindino su Atviros jaunimo erdvės programomis, tačiau jis domino įvairaus amžiaus žmones. Čia pramogų rado ir ikimokyklinukai, ir jaunimas, ir suaugusieji.

Apsilankiusieji gyrė stilingą, estetišką aplinką (stendo dizainerė Rita Kosmauskienė). „Čia labai jauku“, - sakė Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius. Bibliotekų veikla domėjosi Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas, daug politikų, verslininkų, švietimo, kultūros darbuotojų, svarsčiusių apie bendradarbiavimo galimybes.

Daug įdomių edukacinių programų lankytojams pasiūlė Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės, Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių, Kupiškio rajono savivaldybės, Panevėžio miesto savivaldybės viešosios bibliotekos. Išradingi, kūrybingi bibliotekų darbuotojai, kuriems talkino savanorių komanda, ypač džiugino mažuosius, kurie norėjo kuo ilgiau čia pabūti.

Jaunuosius parodos lankytojus viliojo „Aukštaitijos ETNO kilimas“, šiuolaikiškai perteikdamas įdomią informaciją ir įtraukdamas į smagų žaidimą. G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Vaikų literatūros skyriaus sukurtas ETNO kilimas, su kuriuo buvo susietos parodoje vykusios edukacinės programos, supažindina su Panevėžio krašto etnokultūros objektais: žymiausiais Aukštaitijos piliakalniais, gyvenvietėmis, šventvietėmis ir kitomis krašto tapatumą atspindinčiomis vertybėmis.

Aukštaitijos bibliotekų stende apsilankiusiems vaikams labai patiko „Čičinsko kalno legenda“ (Panevėžio apskrities G. Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka) su daugybe siurprizų. Ją vedęs bibliotekos edukatorius Virginijus Benašas dalyvius apdovanodavo originaliomis dovanėlėmis. Stende nuolat aidėjo juokas, kai iš Čičinsko kalno maketo netikėtai imdavo lietis vanduo.

Anykščių bibliotekininkės savo edukacinėje programoje „Nešė velnias akmenį...“ ne tik supažindino su Puntuko legenda, bet ir atsigabeno didžiulį šio akmens maketą. Stende apsilankiusius džiugino anykštėnas katinas Pukis Kutulis, kviesdavęs kartu fotografuotis.

Kupiškėnų programoje „Ąžuolai miške ir literatūroje“ (Kupiškio rajono savivaldybės viešoji biblioteka) vaikai galėjo daug sužinoti apie visas gerąsias ąžuolų savybes ir net parašyti laišką su ąžuolo žievės nuoviru.

Panevėžio miesto savivaldybės viešoji biblioteka siūlė išmaniai skaityti knygas, išbandyti virtualios realybės akinius; spalvinti „atgyjančius“ piešinius; susipažinti su 3D spausdintuvu, pabandyti sudėlioti trimačius galvosūkius.

Jaunimas stende smagiai bendravo, žaidė stalo žaidimus, klausėsi vinilinių plokštelių muzikos iš G. Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos kolekcijos. Šio stendo koordinatorė Malvina Zimblienė kartu su kolegomis rūpinosi, kad kiekvienas lankytojas čia jaustųsi puikiai. Malvina ne tik pristatė Atviros jaunimo erdvės veiklą, bibliotekos projektus, bet ir vedė edukacines programas, mokė kurti atvirukus bei dienoraščius.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos vadovai ir parodoje dirbusi komanda džiaugiasi sėkmingu bendradarbiavimu su regiono bibliotekomis bei tikisi tolesnių bendrų projektų kituose renginiuose.

Virginijos Januševičienės tekstas

Meganos Pesse, Tomos Apynytės-Kirslienės, Indrės Rapkevičienės nuotr.