Dailės mokytojų kūryba įkvepia jų mokinius

„Įdomi, įvairiapusė, estetiška“, – taip apibūdino parodą „Dailės mokyklai – 50“ meno žinovai. Panevėžio dailės mokyklos 50-ajam jubiliejui skirtoje parodoje, kuri atidaryta bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse, savo darbus eksponuoja kuriantys mokyklos mokytojai.

Dailės mokyklos direktorius Vytautas Tallat-Kelpša sakė, kad mokytojų paroda yra išskirtinis reiškinys, duodantis progą visuomenei pamatyti, ką moka tie, kurie moko kitus. Pasak direktoriaus, darbai labai skirtingi, kaip ir juos kuriantys menininkai.

Parodoje „Dailės mokyklai – 50“ savo kūrinius rodo dailininkai Ramūnas Grikevičius, Asta Mačiulienė, Darius Misiūnas, Irina Nosova, Justas Petrulis, Diana Rudokienė, Jolanta Rudokienė, Sigitas Tallat-Kelpša, Vytautas Tallat-Kelpša, Audronė Varkalienė, Rimantė Vertelkienė.

Į parodos „Dailės mokyklai – 50“ atidarymą gausiai susirinko meno gerbėjai, esantys ir buvę mokyklos mokytojai, mokiniai. Kolegas pasveikino Vytauto Mikalausko menų gimnazijos mokytojai. Kūrybinės sėkmės parodos autoriams Seimo nario Bronislovo Matelio vardu linkėjo jo padėjėja Gražina Gaušaitė.

Ilgametė bibliotekos darbuotoja Staselė Mikeliūnienė, kuri buvo pirmosios šios mokyklos laidos auklėtinė, prisiminė Dailės mokyklos įkūrimą Panevėžyje. Tuomet ši mokykla kvietė mokytis dailės gebėjimų turinčius suaugusius, pamokos vykdavo vakarais.

„Mes labai džiaugiamės ir didžiuojamės savo bendruomene, savo mokiniais, iš kurių ne vienas tapo menininku, grįžta į mokyklą, rengia savo parodas. Vienų pirmi žingsniai prasideda bibliotekoje, galerijoje EKSPERIMENTAS, paskui jie keliauja į dideles erdves. Į parodų atidarymus jie pakviečia mokytojus. Taip atsiranda dialogas tarp mokinio ir mokytojo. Galiu pasidžiaugti, kad pati esu baigusi Panevėžio dailės mokyklą, nemažai metų čia dirbu mokytoja. Mūsų mokiniai visad pabrėžia, kad mokykloje jaučiasi kaip namuose“, – kalbėjo dailininkė Diana Rudokienė, pati intensyviai kurianti, dalyvaujanti parodose, tarptautiniuose dailės renginiuose.

Parodos „Dailės mokyklai 50“ autorius sveikinę mokiniai kalbėjo, kad mokytojų parodos juos įkvepia kurti.

Šį renginį vedusi bibliotekos parodų kuratorė Vida Mikelevičiūtė džiaugėsi gražia Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos draugyste su Panevėžio dailės mokykla. 2015 metais buvo pasirašyta abiejų įstaigų bendradarbiavimo sutartis. Nuo to laiko bibliotekos Menų skaityklos mini galerijoje EKSPERIMENTAS sėkmingai rengiamos Dailės mokyklos mokinių parodos. Šiuo metu čia eksponuojama mokytojos Rimantės Vertelkienės mokinių piešimo kompozicijos darbų paroda.

Jolanta Rudokienė, kuri buvo viena iš mini galerijos Eksperimentas, iniciatorių sakė, kad mokykloje yra daug talentingų mokinių, kurių darbus verta parodyti visuomenei. Pasak jos, Panevėžyje nėra daug vietų, kur būtų galima eksponuoti jaunų autorių darbus, o bibliotekoje sukurta puiki erdvė ir suteiktos galimybės.

Paroda „Dailės mokyklai – 50“ veiks iki lapkričio 7 d.

Virginijos Januševičienės tekstas

Andriaus Jakimovo nuotr.