Šimtmečio renginys atvėrė istorijos klodus

Lietuvos valstybingumo 100-mečio minėjimui skirtų renginių ciklą Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka pradėjo prasmingu renginiu. Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto lektorius Andrius Grodis paskaitoje „Vasario 16-osios Lietuva: pasiekimai ir nerealizuotos galimybės“ dalinosi giliomis įžvalgomis, atvėrusiomis šalies istorijos klodus.

Bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse atidaryta LR Seimo kanceliarijos parengta paroda „Didžiojo tikslo link: Lietuvių konferencijai Vilniuje – 100“.

Su Lietuvos valstybingumo švente susirinkusius sveikino Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė, linkėdama vienybės ir visus kviesdama kartu švęsti Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui skirtus renginius bibliotekoje, kurių žadama surengti net 59: konferencijas, festivalius, edukacijas, parodas.

Susirinkusieji į renginį sugiedojo Lietuvos himną. Pasak vicemero Petro Luomano, gyvai giedant himną svarbiausia yra nuoširdumas.

Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto lektorius Andrius Grodis paskaitoje „Vasario 16-osios Lietuva: pasiekimai ir nerealizuotos galimybės“ kalbėjo apie tai, koks sudėtingas buvo Lietuvos kelias į Nepriklausomybę, apie to meto politikus, apie lietuvių diplomatinę kovą ir jos laimėjimus ir apie spartų šalies ekonominį vystymąsi, kurį nutraukė sovietinė okupacija. Lektoriaus, kurį studentai išrinko geriausiu lektoriumi, paskaita sulaukė didelio susidomėjimo ir peraugo į gyvą diskusiją.

Bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse atidaryta LR Seimo kanceliarijos parengta paroda „Didžiojo tikslo link: Lietuvių konferencijai Vilniuje – 100“, kurioje su kitomis fotografijomis ir dokumentais iš Lietuvos ir kitų šalių didžiųjų paveldo saugyklų eksponuojama reta istorinė nuotrauka iš bibliotekos rankraštyno fondų – Lietuvių konferencijos prezidiumo ir sekretoriato fotografija.

Parodą „Didžiojo tikslo link: Lietuvių konferencijai Vilniuje – 100“ labai išsamiai pristatė bibliotekos parodų koordinatorė Vida Mikelevičiūtė. Šioje parodoje pristatoma Lietuvių konferencija Vilniuje yra vienas reikšmingiausių įvykių1918 m. atkuriant Lietuvos valstybę. Paroda veiks iki vasario 27 dienos.

Renginio vaizdo įrašą galite peržiūrėti čia.

Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos
Kultūrinių renginių ir leidybos skyrius

Valdo Somovo nuotr.