Koncertas dideliems ir mažiems

Pavasariškai nuotaikingą ir šiltą muzikos šventę dovanojo panevėžiečiams muzikos mokyklos „Traite de Piano“ (Jungtinė Karalystė) mokyklos įkūrėja, pianistė Sandra Baranauskienė, subūrusi į koncertą savo mokinius, Pasvalio muzikos mokyklos mokinius, svečius. Koncertas „Lietuva mums viena“ sužavėjo įvairaus amžiaus žiūrovus savo nuoširdumu.

Jaunieji atlikėjai dainavo, grojo instrumentinius kūrinius. Kadangi jų amžius nuo 4 iki 16 metų, tai ir repertuaras buvo labai įvairus – nuo smagių dainelių iki sudėtingų kūrinių. Lyg žuvys vandenyje koncertuodamos jautėsi keturmetė Izabela ir šešiametė Adelė, kurios atliekama daina „Aš negaliu sustot dainuoti“ tiesiog užbūrė publiką. Jų mama S. Baranauskienė sakė, kad jos dukterys scenoje jau nuo 2 metukų ir tai irgi paskatino vystyti mokyklos „Traite de Piano“ koncertinę veiklą, parodyti pačių mažiausių sugebėjimus ir atlikėjų raidą.

Į Lietuva iš Londono atvykę 10 mokinių su tėvais dalyvauja projekte „Lietuva mums viena“, kurį inicijavo ir organizacine veikla rūpinosi Pasvalio muzikos mokykla, jos direktorė Bronė Mainonienė, tęsdama gražią muzikinę draugystę. Bibliotekoje vykusiame koncerte kelis kūrinius atliko Pasvalio muzikos mokyklos auklėtiniai – akordeonistas Nedas Stankevičius ir saksofonininkų trio: Goda Paliokaitė, Antanas Bitinas, Gabrielius Grilauskas.

Pasak S. Baranauskienės, kadangi šie metai yra labai svarbūs istorine prasme, nes Lietuva švenčia atkūrimo šimtmetį – tai buvo puiki proga pakviesti išvykusius lietuvius sugrįžti kartu su savo atžalomis. Sugrįžti per muziką prie savo šaknų. Koncerte kūrinius atliko „Traite de Piano“ mokyklos mokiniai: Adela ir Izabela Baranauskaitės, Eleonora Vajėga, Luka ir Gabija Narbutytės, Patricija ir Danielė Jankutės, Michael Jankauskas, Lūna Trumpiškytė, Karim Ziani.

Mokinių tėvai ir seneliai dėkojo S. Baranauskienei, kad ji sugebėjo atskleisti vaikų, kurie labai užimti ir muzikai gali skirti tik vieną valandą per savaitę, sugebėjimus.

„Didžiulė atsakomybė groti savame mieste, jaudulys apima, kai reikia parodyti, ką pasiekė mano mokiniai, kai pačiai reikia groti su savo mokytoja, kai koncertą stebi draugų tėveliai, bičiuliai, kompozitorius, atvykęs iš Vilniaus. Esu dėkinga bibliotekos kolektyvui, kuris labai prisidėjo prie koncerto sėkmės“, – kalbėjo S. Baranauskienė, buvusi panevėžietė, čia įgijusi ir pirmąjį muzikinį išsilavinimą.

Vieną kūrinį „Fiestravaganza“ temperamentingai atliko S. Baranauskienė ir jos pirmoji fortepijono mokytoja – panevėžietė Jūratė Vilienė. Pasak J. Vilienės, kas gali būti geriau už tai, kai mokinys grįžta kaip bendramintis, idėjų generatorius ir tęsėjas.

Koncerto kulminacija – kompozitoriaus ir pianisto Vitalij Neugasimov ir jo žmonos vokalistės Saulės Neugasimovos atlikti kūriniai. Pasak kompozitoriaus, kai jo kūrinius išspaudino Oksfordo leidykla, tada jis buvo įvertintas ir Lietuvoje. Kompozitoriaus kūryba šiuo metu yra žinoma Jungtinėje Karalystėje, jo kūriniai įtraukiami į Londono karališkųjų egzaminų programas.

Kompozitorius pabrėžė, kad koncertai – neįkainojama patirtis mokiniams. „Prisimenu, kad kai mokiausi B. Dvariono mokykloje buvau labai drovus, bijojau koncertuoti, pamėlęs iš baimės pagrodavau per įskaitą ir nesuprasdavau, kodėl visa tai vyko. Tikroji muzikos paskirtis yra bendravimas, dalinimasis patirtimi, meile, šiluma, energija. Kuo anksčiau pradedama koncertuoti, tuo geriau“, – teigė V. Neugasimov.

Gražūs palinkėjimai, padėkos vieni kitiems, dovanos ir tikra gėlių jūra vainikavo šį koncertą. Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos direktorė Rima Maselytė dėkojo visiems atlikėjams – dideliems, mažiems ir mažiausiems, o labiausiai – Sandrai Baranauskienei, kurią pažįsta nuo pat mažens, linkėdama, kad jie būtų laimingi ir juos visus persekiotų sėkmė.

Po koncerto visi neskubėjo skirstytis, dalijosi savo įspūdžiais, bendravo, džiaugėsi pavykusiu koncertu ir šilta aplinka.


Virginijos Januševičienės tekstas

Arūno Švelnos ir Arnualdo Dalindos nuotr.