Naujų knygų lentynoje

Pristatome keletą įdomesnių knygų iš parodos „Nauji leidiniai”, kurią galite rasti Didžiojoje skaitykloje II a. Paroda atnaujinama du kartus per mėnesį – 1 ir 15 dienomis. Kviečiame susipažinti!

VAIGUVA. – Vilnius: Versmė, 2018. – 1484 p.
„Versmės“ leidykla pristato 36-ąją „Lietuvos valsčių“ serijos monografiją, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui, Vaiguvos 625- osioms rašytinio paminėjimo metinėms, kitoms svarbiausioms Lietuvos istorijos sukaktims. Tai savotiška to krašto enciklopedija, kurioje apžvelgiama Kelmės rajono Vaiguvos miestelio ir jo apylinkių praeitis nuo seniausių laikų iki šių dienų. Remdamiesi žmonių atsiminimais, ekspedicijų, lauko tyrimų ir archyvų medžiaga, mokslinėmis studijomis, anksčiau skelbtais straipsniais, kitais rašytiniais šaltiniais bei faktine medžiaga, monografiją rašė 64 autoriai, pateikdami 136 straipsnius. Knygą sudaro šeši skyriai: Gamtos, Istorijos, Etninės kultūros, Kalbos, Tautosakos, Įžymių žmonių. Didžiulės apimties (1484p.) leidinyje pateikiama gausybė fotografijų, žemėlapių, brėžinių ir dokumentų kopijų, lentelių, sąrašų. Monografijos pabaigoje yra išsami asmenvardžių rodyklė (3205 pavardžių).

SVIDERSKYTĖ K. GRAŽINA. LITUANICA. NEMATOMA PUSĖ. – Vilnius: Aukso žuvys, 2019. – 455 p.
Žurnalistė, istorikė, dr. G.K.Sviderskytė yra knygų ir dokumentinių filmų autorė, Lietuvoje ir užsienyje pelniusi aukščiausių profesinių apdovanojimų. Pastaroji knyga vainikuoja septynerius metus trukusį jos darbą Lietuvos, Vokietijos ir JAV archyvuose. Leidinyje autorė pirmą kartą išsamiai, argumentuotai, pasitelkusi įspūdingą vaizdinę medžiagą pasakoja garsiąją "Lituanicos" istoriją – nuo pasirengimo istoriniam skrydžiui iki katastrofos tyrimo. Monografijoje atkurta ir išanalizuota praeities įvykių chronologija, išnagrinėtas tradicinis pasakojimas ir jo šerdyje esantis mitas. Šaltiniai, surinkti iš daugiau nei dvidešimties archyvų Lietuvoje, Vokietijoje ir JAV, apima tūkstančius iki šiol netyrinėtų, neviešintų dokumentų. Įspūdingą dokumentinį tyrimą papildo per 100 iliustracijų: trimačių skenuotų atvaizdų, daiktinių šaltinių fotografijų, archyvinių nuotraukų, dokumentų faksimilių, schemų, žemėlapių.

DARAŠKEVIČIUS VYTAUTAS. SAULĖS RATU: lietuvių kalendorinių švenčių tradicijos. – Vilnius: „Vilniaus dzūkuliai” , 2019. – 251 p.
Žymus fotografas V. Daraškevičius išleido fotoalbumą apie visas Lietuvoje per metus švenčiamas kalendorines šventes. Knygoje skelbiamos nuotraukos autoriaus kauptos daugelį metų, pradedant nuo 1970-ųjų. Fotoalbumas atspindi tiek katalikiškas, tiek ir tradicines bei rekonstruotas baltų religines šventes. Švenčių aprašymus leidiniui parengė geriausi Lietuvoje šių temų žinovai: profesorius Libertas Klimka, habilituota humanitarinių mokslų daktarė Nijolė Laurinkienė, Romuvos Krivė Inija Trinkūnienė, Alko vyriausiasis redaktorius Jonas Vaiškūnas ir kiti. Nuotraukos yra labai meniškos, puikiai perteikiančios švenčių dalyvių nuotaikas ir subtilių gamtos grožį.

EXLIBRISAI ATKURTAI LIETUVAI: tarptautinės ekslibrisų parodos katalogas. – Vilnius: Ars Longa, 2018. - 59 p.
Tai tarptautinės ekslibrisų parodos „Atkurtai Lietuvai – 100” spalvotas katalogas, kuriame atsispindi straipsniai apie Lietuvos Nepriklausomybės atgavimą bei pateikiamos santraukos anglų kalba. Leidinyje publikuojami ekslibrisų meninių ypatybių apibūdinimai, išvardijami apdovanojimai, reprodukuota po vieną ar du kiekvieno dailininko ekslibrisų, pateikti dailininkų adresai ir visų ekslibrisų kataloginiai duomenys. Katalogo sudarytojas ir parodos organizatorius – grafikas Alfonsas Čepauskas.

SHIN KYUNG – SOOK. PRAŠAU PASIRŪPINK MAMA: romanas. – Vilnius: Baltos lankos, 2019. – 219 p.
Shin Kyung-sook (Šin Kjongsuk, g. 1963) – Pietų Korėjos rašytoja, viena ryškiausių šiuolaikinių šios šalies autorių. Romanas „Prašau, pasirūpink mama“ sulaukė itin didelio populiarumo, jis išleistas jau 30 šalių ir 2011 m. apdovanotas „Man Asian Literary“ premija. Tai nuoširdus, jautrus ir atjautos kupinas pasakojimas apie šeimą ir pačią šeimos prigimtį. Apie praleistas galimybes, neišpildytus lūkesčius, prarastus šansus; apie mokėjimą džiaugtis mažais dalykais ir tą daryti nuoširdžiai. Apie tai, ko kartais nežinome apie savo tėvus, arba sužinome, kai būna per vėlu.