Vienos knygos paroda apie Raimundą Sližį

Vienos knygos paroda apie Raimundą Sližį
Nuo 2012 m. liepos 2 d. Menų skaitykloje (III a.)veikia vienos knygos paroda Raimundas Sližys / sudarė Ramutė Rachlevičiūtė. - Vilnius : Tyto alba, 2010. 
Knyga apie vieną šiuolaikinės Lietuvos dailės įžymybių – tapytoją Raimundą Sližį (1952 – 2008) – tarsi bohemos buveinė, kur žarstomi sąmojai ir efemeriškos išminties perlai, kur yra vietos visiems, nepaisant rangų ir statuso, bet nėra vietos veidmainystei ir banalumui. Būtent tokią atmosferą aplink save kūrė Raimundas Sližys – Užupio pusrūsio dirbtuvėje nerakinamomis durimis, pasiutėlių menininkų krečiamais stebuklais garsėjančiame Mikališkių kaime, slankų medžioklėse ir jachtų žygyje per Atlantą.
Leidinyje surinkti prisiminimai apie dailininką – tarsi bendrai pieštas paveikslas, Raimundo ir jo bičiulių mėgtas žanras.
Taip pat ši knyga – unikali proga pamatyti plačią Raimundo Sližio kūrinių panoramą. Jo paveikslai pasklidę po įvairias kolekcijas, ir knygos sudarytojos Ramutės Rachlevičiūtės kartu su fotografu Arūnu Baltėnu atlikta odisėja  nuo vienos Raimundo Sližio drobės prie kitos, vien išreikšta kilometrais, turėtų daryti įspūdį. Knygos puslapiuose lyg spalvingame karnavale tie kūriniai susitiko pasirodyti visu savo gražumu ir įvairove, su slaptais tartusavio ryšiais ir intriga, kurią papildo nuotraukos ir dokumentų faksimilės.
Leidinio pabaigoje – Raimundo Sližio ikonografija ir bibliografija, iliustracijų sąrašas, knygos santrauka anglų kalba.

Paroda veiks iki rugpjūčio 28 d.
Būtinai apsilankykite!

Informaciją parengė 
Vida Mikelevičiūtė 
Menų centro vadovė
Tel. (8~45) 50 16 48