Bibliotekos erdvėse - Bistrampolyje vykusio dailininkų plenero darbų paroda

Bistrampolyje vykusio dailininkų plenero darbų paroda

Rugpjūčio 1 d. (trečiadienį) 17 val. bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse atidaroma dailininkų plenero - edukacinio projekto „Bistrampolio dvaro erdvėse“ dalyvių darbų paroda.

Akvarelininkų pleneras, skirtas kolegos dailininko Stasio Kavaliausko (1935-2003) atminimui, vyko liepos 19 – 29 d. Bistrampolio dvare. Šio plenero tikslas – prisiminti dailininką, mokytoją Stasį Kavaliauską, kurio kūryba gyva ir šiandien. Jame dalyvavo septyni žinomi Lietuvos dailininkai - akvarelės meistrai, tituluoti menininkai, Lietuvos dailininkų sąjungos nariai.
Kiek neįprasta, kad kartu su profesionalais plenere buvo kviečiami savo gebėjimus išbandyti ir žmonės, kurie seniai nešioja širdyje norą tapyti, bet iki šiol taip ir neįgyvendino savo svajonės. Vyko intensyvios pamokos. Kiekvienas dailininkas joms skyrė po dieną: atskleidė plenere dalyvavusiems „mokiniams“ kūrybos paslaptis, supažindino su akvarelės pradmenimis ir savita liejimo technika, dalino patarimus. Čia persipynė Alvydo Stausko klasikinė, Eugenijaus Nalevaikos moderni ir Benjamino Jenčiaus originali akvarelės liejimo technika. Vijos Tarabildienės pamokos nukėlė į Baltų pasaulį. Rimtas Tarabilda supažindino su mišria technika. Svajingai nuteikė Saulės Urbanavičiūtės-Beinorienės šiuolaikiški jaunatviški potėpiai, o Emilija Gaspariūnaitė-Taločkienė atskleidė vertikalios linijos teptuku paslaptis.

Plenero dalyvių kūriniai, o taip pat keletas šviesios atminties dailininko Stasio Kavaliausko sukurtų darbų eksponuojami šioje parodoje.

Nuotaukoje: dailininkai Benjaminas Jenčius, Eugenijus Nalevaika, Saulė Urbanavičiūtė-Beinorienė, Emilija Gaspariūnaitė-Taločkienė, Valerija (Vija) Tarabildienė, Rimtas Tarabilda, Alvydas Stauskas


Paroda veiks iki rugpjūčio 28 d.
Kviečiame apsilankyti!

Informaciją parengė
Vida Mikelevičiūtė
Menų centro vadovė
Tel. (8~45) 50 16 48