JAV savanorių organizacijai „Lithuanian Mercy Lift“ – 20, atidaroma paroda

JAV savanorių organizacija „Lithuanian Mercy Lift“

2012 m. rugsėjo 12 d. (trečiadienį) 17 val.  bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse (Respublikos g. 14) vyks fotografijų  parodos, skirtos JAV savanorių organizacijos „Lithuanian Mercy Lift“ veiklos 20-mečiui, atidarymas.

Amerikos lietuvių savanorių organizacija „Lithuanian Mercy Lift“ (LML), iš pradžių pasivadinusi „Lithuanian Hotline“, įkurta Čikagoje 1990 m. kovo 10 d., praėjus kelioms valandoms po pasauliui praneštos žinios apie Lietuvos Nepriklausomybę.

Pirmieji savanoriai ir vėliau prie organizacijos veiklos prisijungę nariai: Audronė ir Rimas Gulbinai, Algis Augaitis, Viligailė ir Jurgis Lendraičiai, Rita ir Jurgis Riškai, Pranė Šlutienė, Valentinas ir Silvija Krumpliai, Rasa Lakas, Virga Rimeikienė, Leonidas Ragas, Virginija ir Petras Jokubauskai, Rimas Domanskis, Prūdencija Dirkienė, Laima Jurkūnienė, Vacys Šaulys, Ričardas Burba, Alma Adamkienė, Vena Lauraitienė ir daugelis kitų. Beveik visi gimę ne Lietuvoje, tačiau visus juos jungė bendras tikslas padėti negandos, ligos paliestam žmogui, padėti Lietuvai.

Per 20 metų „Lithuanian Mercy Lift“ suteikė Lietuvai paramos už 126 690 425 JAV dolerių, atsiuntė 612 konteinerių su vaistais, gydymo priemonėmis ir kasdieniais reikmenimis. Siuntos buvo skirstomos po visą Lietuvą. Vėliau pradėtos vykdyti įvairios sveikatos programos, nuspręsta remti verslą Lietuvoje, taip pat diegti ir remti Lietuvoje veikiančias programas (AIDS, krūties vėžio prevencijos, diabeto ir kt.).

Fotografijų ekspozicija parodo labai svarbų organizacijos „Lithuanina Mercy Lift“ darbą per du Nepriklausomos Lietuvos dešimtmečius. Nuotraukose atsispindi svarbiausi organizacijos veiklos etapai. Ekspozicija į Panevėžį atkeliavo iš Kauno, po to nuotraukos bus eksponuojamos Šiauliuose ir kituose miestuose, kurių gydymo įstaigoms ši labdaringa organizacija yra suteikusi reikalingą paramą.

Atidaryme dalyvaus Pranė Šlutienė – savanorė, viena iš LML organizacijos kūrėjų, jos prezidentė, šiuo metu sveikatos mokslinių programų direktorė, kuri dvidešimt metų stengėsi savo žiniomis ir gebėjimais padėti Lietuvos sveikatos sistemos organizavimui.

Paroda veiksi iki rugsėjo 23 d.

Lankykitės!

Informaciją parengė
Vida Mikelevičiūtė
Menų centro vadovė
Tel. (8-45) 50 16 48