Sigito Laurinavičiaus tapybos darbų paroda „Tapatybės dekonstrukcija“

Sigitas Laurinavičius, tapybos paroda „Tapatybės rekonstrukcija“

2012 m. lapkričio 6 d. (antradienį) 17 val. bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse (Respublikos g. 14) atidaroma Sigito Laurinavičiaus tapybos darbų paroda „Tapatybės dekonstrukcija“.

Sigitas Laurinavičius gimė 1966 gruodžio 20 d. Joniškyje. 1997 m. baigė Šiaulių universiteto Dailės fakultetą. Yra dailėtyros magistras. Šiuo metu gyvena ir kuria Panevėžyje.

Parodoje eksponuojamuose paveiksluose, pasak autoriaus, į visumą jungiamas realistinis vaizdavimo būdas ir sąlygiškos, abstrahuotos detalės sąmoningai siekiant sugriauti atpažįstamos tikrovės iliuziją. Ji pateikiama kaip aiškiai perdirbto (užkoduoto ir atkoduoto) vaizdo rezultatas su galimais detalių „pažeidimais“ ir iškraipymais.

Panašiai kaip žvilgsnis per laiko atstumą: sunku matyti apibendrintą vaizdą to, kas vyksta dabar, matome tik atskiras detales, sunkiai besisiejančias tarpusavyje, atrodančias padrikai. Žvelgiant iš toliau tokia „pikselių“ mozaika įgauna labiau apibendrintą vaizdą. Kuo didesnis atstumas, tuo aiškiau matomas ir suvokiamas vaizdas.

Žvelgiant iš pakankamai toli nebeįmanoma įžiūrėti smulkmenų, o visuma išryškėja pradingus atskirų dalių individualiam unikalumui. Tai tarsi metafora, iliustruojanti epochos ir pavienio individo antagonizmą: ryškėjant vieno tapatumui, atitinkamai ryškėja kito anonimiškumas.

Paroda veiks iki gruodžio 4 d.

Apsilankykite!

Informaciją parengė
Vida Mikelevičiūtė
Menų centro vadovė
Tel. (8~45) 50 16 48