Bibliotekos erdvėse – elegantiška ir erotiška Miglės Kosinskaitės tapyba

M. Kosinskaitė. Polka-dot auto

2013 m. vasario 19 d. (antradienį) 17 val. bibliotekos (Respublikos g. 14) II a. ekspozicijų erdvėse atidarysime Miglės Kosinskaitės tapybos darbų parodą „Privatu“.

Autorė dalyvaus parodos atidaryme.

Menininkė (g. 1965) 1983–89 m. studijavo Valstybiniame dailės institute (dabar VDA), įgijo tapytojo-pedagogo specialybę. Nuo 1989 m. dalyvauja parodose. Nuo 2001 m. yra Lietuvos dailininkų sąjungos narė. Perpetuos Dumšienės knygos „Nemeskit rožių į jūrą“ (2007) iliustracijų autorė. Babtyno-Žemaitkiemio dvaro plenerų kuratorė.

Pasak menotyrininko Remigijaus Venckaus, Miglės Kosinskaitės kūriniuose susijungia individualus aplinkos patyrimas ir gebėjimas užmegzti dialogą su istorijos tarpekliuose nugrimzdusiomis epochomis, tų laikų tipažais. Jos drobėse savita kūnų ir veidų traktuotė artima iškilmingos žmogaus reprezentacijos tradicijai, kuri ilgus šimtmečius buvo būdinga Vakaru Europos tapybai.

Tapytojos paveikslų personažai patiria keistus virsmus, mutacijas. Dailus moters kūnas ar tyras vaiko profilis čia „apauga“ margu šuns kailiu, oda ar lūpos tampa languotu audiniu, o šalta, paslaptinga veido išraiška, nutolęs žvilgsnis byloja apie grįžimą į „gyvuliškąją“ prigimtį. Tačiau ir mutavę personažai visada išsaugo orią, rafinuotą, šios menininkes kūrybai būdingą eleganciją,  goslumą, erotiškumą.

Parodoje eksponuojami darbai surinkti iš asmeninės ir artimų žmonių kolekcijos, sako menininkė. „Rinkinys labai margas ir eklektiškas, apimantis daugiau nei dešimties metų kūrybos spektrą – savotiška trumpa retrospektyva ir keletas naujausių darbų. Tikiuosi, bus įdomu!“

Paroda veiks iki kovo 9 d.

Iliustracijoje: M. Kosinskaitė. Polka-dot auto (40x40. 2011. Drb., al.)


Būtinai apsilankykite!

Informaciją parengė
Vida Mikelevičiūtė
Menų centro vadovė
Tel. (8~45) 50 16 48