Bibliotekoje – apdovanota ir įvertinta garsaus menininko grafikos paroda

Broniaus Leonavičiaus raižinių ciklo „Vilniaus legendos“ parodos atidarymas

Bibliotekoje atidaryta nusipelniusio menininko Broniaus Leonavičiaus kūrybos viršūne laikomo raižinių ciklo „Vilniaus legendos“ paroda.

LDK Gedimino ordino Riterio kryžiaus kavalierius, Lietuvos Persitvarkymo Sąjūdžio iniciatyvinės grupės ir Sąjūdžio Seimo Tarybos narys, Bronius Leonavičius 2013 metais švenčia savo 80-ies metų jubiliejų. Bibliotekoje atidaryta keturiolikos „Vilniaus legendų“ šedevrų paroda reprezentuoja autoriaus profesionalumą, tobulai įvaizdina baltiškąją ideologiją ir Lietuvos istorijos fragmentus.

Parodos atidaryme Bronius Leonavičius papasakojo apie „Vilniaus legendų“ kūrimo istoriją: darbai kurti stengiantis laikytis istorijos rėmų, o tai nebuvo taip paprasta. Nors Didysis kunigaikštis Gediminas – didi asmenybė ir nepaprastai  talentingas diplomatas, literatūros apie jį ir jo laikus labai nedaug, o ir ta pati dažnai netiksli ir klaidinanti. Menininkas didelį dėmesį skyrė ir baltų pasaulėžiūros studijoms bei tos pasaulėžiūros įvaizdinimui darbuose. Darbus kūrė ant specialaus paties pasigaminto popieriaus.

Dailininko bičiulis Rimantas Žilevičius atidaryme kalbėjo: „Šis juvelyrinio kruopštumo, grafiško ažūro, didelės spalvinės kultūros ir subtilaus meistriškumo darbų ciklas pamalonina akį ir širdį didele kūrybos jėga, tautinės sąmonės stiprybe, kiekviename kūrinio centimetre užkoduotu pasididžiavimu – laimė būti lietuviu, nešti niekad neblunkantį istorijos ir tautos savasties brangakmenį.“

Už „Vilniaus legendų“ iliustracijas 2000 m. Vilniaus tarptautinėje knygų grafikos trienalėje menininkas apdovanotas pagrindine LR kultūros ministerijos premija, o 2003 m. – Lietuvos nacionalinio muziejaus diplomu ir premija.

Bronius Leonavičius – universalus dailininkas, vienodai sėkmingai besireiškiantis grafikos, tapybos, kaligrafijos, plakato, knygų dizaino srityse. Parodose dalyvauja nuo 1963 m. Yra surengęs 12 personalinių parodų, dalyvavo 26 grupinėse. Apipavidalino ir iliustravo net 94 knygas, sukūrė daugybę plakatų ir pašto ženklų, kitų įvairios tematikos darbų. Jo darbų yra įsigijęs Lietuvos dailės muziejus, Nac. Čiurlionio dailės muziejus, Maironio muziejus, M.Gorkio valst. b-ka Maskvoje, Vašingtono universiteto biblioteka, Vilniaus dailės akademija, privatūs kolekcininkai Švedijoje, Norvegijoje, Vokietijoje, Jungtinėse valstijose.

Kviečiame lankyti parodą!

Virginijaus Benašo fotografijos

Informaciją parengė
PAVB Menų centro vadovė
Vida Mikelevičiūtė
Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.