Bibliotekoje atidaroma tarptautinio tapybos projekto paroda

Monika Furmanavičiūtė. LDS tapybos projektas „Mėlynieji vandenys”

2013 m. gegužės 14 d. (antradienį) 17 val. bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse (Respublikos g. 14) atidaroma Lietuvos dailininkų sąjungos (LDS) tarptautinio tapybos projekto „Mėlynieji vandenys” paroda.

Projekto autorių darbuose – Lietuvos geografijos, ekonomikos, tradicijų, gamtos, pajūrio legendų, istorijos savitos interpretacijos.

Atidaryme dalyvaus LDS Informacijos ir projektų tarnybos vadovė Eglė Bertašienė, dailėtyrininkas Vytautas Tumėnas ir projekto dalyvė Emilija Gaspariūnaitė-Taločkienė.

LDS tapybos projektas „Mėlynieji vandenys” buvo vykdomas Palangoje 2012 m., skirtas Mėlynųjų vandenų mūšio jubiliejui atminti. Prieš 650 metų prie Siniuchos upės (Ukrainoje) kunigaikščio Algirdo vadovaujama jungtinė armija Mėlynųjų Vandenų mūšyje nugalėjo mongolų-totorių ordą ir taip apsaugojo Europą nuo grėsmingo agresoriaus. Tai paskatino ir sparčią Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės plėtrą – netrukus ji tapo didžiausia valstybe Europoje, vienijanti tautas ir kultūras nuo Baltijos iki Juodosios jūros. Projektu buvo siekiama pažvelgti į jūrą kaip į šiuolaikinės Lietuvos kultūros tradicijos ir istorinio konteksto dalį.

Projekte dalyvavo įvairių kartų ir stilių tapytojai. Iš Lietuvos – Monika Furmanavičiūtė, Ausma Bankauskaitė, Emilija Gaspariūnaitė-Taločkienė, Lionė Grigaliūnaitė, Martinas Jankus, iš Baltarusijos – Andrejus Piatkėvičius (Andrei Piatkevich), Katsiaryna Sumarava (Katsiaryna Sumarava). Čekijai ir Ukrainai atstovavo Michailas Ščigolis (Michail Ščigol). Iš Čekijos dalyvavo Lukašas Bradačekas (Lukáš Bradáček), iš Latvijos Antra Ivdra, Peteris Sidaris (Pēteris Sidars), iš Estijos Raitas Rosinas (Rait Rosin), iš Rumunijos Sorinas Nikodimas (Sorin Nicodim), iš Didžiosios Britanijos Katerin Beiker (Chaterin Backer), iš Švedijos Olofas Ahlstriomas (Olof Ahlström).

Iliustracija: Monika Furmanavičiūtė, Lietuva, 2012 m.

Paroda veiks iki rugpjūčio 5 d.

Kviečiame apsilankyti!

Informaciją parengė
Vida Mikelevičiūtė
Menų centro vadovė
Tel. (8~45) 50 16 48