Jubiliejinė dailininko Povilo Šiaučiūno grafikos paroda

Povilo Šiaučiūno lino raižinys

Rugpjūčio 7 d. (trečiadienį) 17 val. bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse (Respublikos g. 14) atidaroma dailininko Povilo Šiaučiūno grafikos paroda NE TIK VARNOS, skirta dailininko 65-ųjų gimimo metų ir 40-ųjų kūrybinės veiklos metų jubiliejui.

Povilas Šiaučiūnas gimė 1948 m. rugpjūčio 7 d. Klaibūnų kaime Anykščių rajone. 1967–1971 m. mokėsi Kauno St. Žuko taikomosios dailės technikume. 1978 m. baigė Valstybinės konservatorijos Klaipėdos kultūros fakulteto dailės skyrių, įgijo dailininko apipavidalintojo diplomą. Nuo 1990 m. jis – Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Kuria ekslibrisus, lakštinę grafiką, plakatus, yra sumaketavęs keletą knygų, katalogų ir kitokių leidinių. Lietuvoje ir užsienyje puikiai žinomi dailininko ekslibrisai, kurių yra sukūręs virš tūkstančio. Tai dekoratyvūs, juodai balti, rupaus štricho, stilizuotų, liaudiškų formų lino raižiniai, kuriuose atsiskleidžia menininko sugebėjimas lakoniškomis priemonėmis nusakyti jų savininkų veiklą, polinkius, charakterį. Savo darbus dailininkas eksponavo virš 200 parodų tiek Lietuvoje, tiek ir užsienyje: Baltarusijoje, Ukrainoje, Kazachijoje, Lenkijoje, Čekijoje, Jugoslavijoje, Belgijoje, Prancūzijoje, Švedijoje, Vokietijoje, Italijoje, Meksikoje, JAV, Australijoje, Kinijoje ir kt. šalyse.

Bibliotekos Retų knygų ir rankraščių skyriuje saugomas Povilo Šiaučiūno asmeninis archyvas, kuriame – ne tik jo kurti ekslibrisai, lakštinės grafikos, akvarelės darbai, bet ir įvairūs apdovanojimai, gauti Lietuvoje ir įvairiose užsienio šalyse vykusiuose konkursuose, padėkos, garbės raštai, fotografijos, laiškai. Yra virš 600 jau sutvarkytų, sukataloguotų šio fondo dokumentų, iš kurių 510 ekslibrisų, 65 lakštinės grafikos darbai. Virš 60 šio dailininko lakštinės grafikos darbų iš ciklų „Varnos“, „Šiokiadieniai“ bei kitų yra suskaitmeninti – jų vaizdus galite rasti interneto portale epaveldas.lt


Iliustracija: Povilas Šiaučiūnas. Rytas. Lino raižinys. 1987

Paroda veiks iki rugsėjo 9 d.

Kviečiame apsilankyti!

Informaciją parengė 
Menų centro vadovė
Vida Mikelevičiūtė
Tel. (845) 50 16 48