Paroda, skirta dailininko Broniaus Uoginto (vyresniojo) 100-mečiui paminėti

Rugsėjo 3 d. (antradienį) 17 val.  Juozo Miltinio palikimo studijų centre (Algirdo g. 54-19) atidaroma paroda, skirta dailininko Broniaus Uoginto (1913-1988) 100-mečiui paminėti. Dailininkas yra nutapęs ne vieną režisieriaus Juozo Miltinio portretą. Vieną iš jų, šalia kitų lietuvių įžymybių, bus galima išvysti parodoje.

Bronius Uogintas gimė 1913 m. sausio 2 d. Grūžių kaime Pasvalio rajone. 1941 m. baigė Kauno meno mokyklą, o 1943 m. jau Vilniaus dailės akademijos diplomantas. Po baigimo Bronius Uogintas dirbo “Vaidilos“ ir „Lėlių teatre“ dailininku, dėstė Vilniaus dailės institute.

Vasaromis, kartu su žmona dailininke Brone Mingilaite apsistodavo Palangoje paties statytame vasarnamyje netoli jūros. Nenuostabu, kad čia rinkdavosi ne tik dailininkai, bet ir kompozitoriai, rašytojai, teatralai. Ne išimtis ir Panevėžio dramos teatro režisierius Juozas Miltinis.

Anot menotyrininkės dr. Nijolės Tumėnienės, „tikrojo kūrėjo klubo“ nariais vasaromis buvo ir Vaclovas Blėdis su Juozu Miltiniu, tai ir nulėmė šios parodos eksponavimą.

Parodos atidaryme dalyvaus menotyrinikė dr. Nijolė Tumėnienė, Broniaus Uoginto dukra Gintarė, anūkai ir kiti dailininką pažinoję asmenys.

Paroda veiks iki 2013 m. spalio 15 dienos.

Maloniai kviečiame lankytis!

Įėjimas laisvas. 


Informaciją parengė

Angelė Mikelinskaitė
Juozo Miltinio palikimo studijų centro vedėja
tel.: 8 45 436989
mob.: 8 616 19168
el. paštas: Šis elektroninio pašto adresas yra apausogtas nuo spambots. Peržiūrėjimui reikia įjungti JavaScript.