Živilės Minkutės grafikos parodos atidarymas

Lapkričio 11 d. (pirmadienį) 17 val. bibliotekos galerijoje „2-asis aukštas“ (Vasario 16-oios g. 10) – jaunos menininkės Živilės Minkutės grafikos darbų parodos „Būsenos“ atidarymas. Jos kūryboje atspaudo menas susiejamas su garsu ir vaizdo instaliacijomis.  

Tai antroji personalinė menininkės paroda, kurioje ji pristato tris kūrinius: „Emocinė upė“ (2012), „Buitinė estetika“ (2013) ir „Sk(l)endimas“ (2012-2013). Tai bandymas apsibrėžti kūrybos lauką ir matymo, suvokimo bei jų perteikimo galimybes, sako parodos autorė. Taip šalia grafikos atspaudų atsiranda žodžiai bei garsas, užpildantis erdvę ir praplečiantis lakštinės grafikos reikšmes.

Į eksponuojamus kūrinius galima žiūrėti kaip į jausmines pačios autorės būsenas, taip pat kaip į bandymą sukelti emocines žiūrovų būsenas – sąmoningai, nors ir trumpam, sutrikdyti santykį su kasdienybe, priverčiant pagalvoti apie mus visus apimančius išgyvenimus, būsenas, situacijas, kuriose būname, bet dažniausiai net nesusimąstome kodėl.

Živilė Minkutė (g. 1990) – 2013 m. Vilniaus dailės akademijoje įgijo Grafikos bakalauro laipsnį, šiuo metu tęsia magistro studijas. Jaunoji menininkė grafiką suvokia kaip atspaudo meną, kai menininkas plokštės pavidalu „atsispaudžia“ popieriuje, ir, nors dauguma technologijų yra daugiaspaudės, kiekvienas jų vis viena lieka unikalus.

Paroda veiks iki 2014 m. sausio 3 d.

Maloniai kviečiame!

Informaciją parengė
Vilija Stokienė
PAVB RsV koordinatorė
Tel. (8~45) 50 20 38