Atidaroma savito ir ryškaus dailininko Audriaus Gražio tapybos paroda

Dailininkas Audrius Gražys

Sausio 15 d. (trečiadienį) 17 val. bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse (Respublikos g. 14, Panevėžys) atidaroma šiuo metu Briuselyje gyvenančio menininko Audriaus Gražio tapybos darbų paroda „Paralelės“. Autorius dalyvaus atidaryme.

Audrius Gražys – vienas įdomiausių ir ryškiausių šiuolaikinių Lietuvos tapytojų. Jo darbai pasižymi savita išraiška, intensyvia emocija ir išradingomis technikomis. Menotyrininkai šio menininko darbus apibūdina kaip daugiasluoksnius, poetiškus, atspindinčius nuolat besikeičiančias mintis,  spinduliuojančius energiją ir primenančius indų mandalas.

„Įdėmiai pažvelk į save kiekvienoje laiko atkarpoje, nes rytoj būsi ją praradęs – tai žinia, kurią siunčia gilus, refleksyvus, bet sykiu spontaniškai įvairiapusis ir nenuspėjamas Audriaus Gražio menas,“ rašo prof. Leonidas Donskis apie Audriaus Gražio tapybos darbų parodą „Paralelės“.

Dailininkas yra surengęs daugiau nei keturiasdešimt parodų. Jo darbai buvo eksponuojami daugiau nei penkiasdešimtyje grupinių parodų žymiose meno galerijose ne tik Lietuvoje, bet ir Danijoje, Suomijoje, Brazilijoje, Vokietijoje, Portugalijoje, Belgijoje, JAV, Didžiojoje Britanijoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose ir kt.

Menininkas yra pelnęs įvairių apdovanojimų tarptautiniuose tapybos simpoziumuose ir trienalėse. 2003 m. Portugalijos prezidentas Jorge Sampaio Audrių Gražį apdovanojo Portugalijos Respublikos Garbės Nuopelnų ordinu.

Paroda veiks iki vasario 28 d.  

Laukiame Jūsų!


Informaciją parengė
Vida Mikelevičiūtė
Menų centro vadovė
Tel. (8~45) 50 16 48