Rimanto Tereso parodos „Teatrinės vizijos“ atidarymas

Kovo 26 d. (trečiadienį) 17 val. bibliotekos I a. ekspozicijų erdvėse ir kavinėje (Respublikos g. 14, Panevėžys) atidaroma aktoriaus, režisieriaus Rimanto Tereso pastelių ir tapybos darbų paroda „Teatrinės vizijos“. Atidaryme dalyvaus autorius, Sigito Gedos eiles skaitys aktorė Ligita Kondrotaitė.

Rimantas Teresas sako, kad neturi motyvuoto atsakymo, kodėl ėmėsi piešti: „Gal tai dar viena mano saviraiškos forma? Galbūt konfliktas, tūnąs manyje? Galbūt pritrūko spalvų aktorinėje paletėje? Nežinau. Gal prigimtis lemia polinkį į avantiūras, gal tai dar vienas bandymas suvokti savo pašaukimą kurti“.

Autorius pasakoja, kai pirmą kartą M. K. Čiurlionio meno mokykloje paėmė kreidelę į rankas, suprato, kad ant balto popieriaus lapo formuojasi jo fantazijų pasaulis, refleksijos ir pajautos, kaip spalvoti sapnai. Tai ir pažinimo džiaugsmas, kūrybos džiaugsmas, iliuzijų džiaugsmas.

„Aš ne dailininkas profesionalas, aš tik aktorius stebėtojas... Gyvenu vizijomis, kurios kartais išsilieja spalvų dėmėmis ir detalėmis. Spalvotos vizijos – mano credo... Ir paroda gali vadintis „Vizijos“. Tegu tai būna teatrinės vizijos... teatro ir gyvenimo paženklintas vizualumas. Po gerai suvaidinto spektaklio, gero filmo, knygos norisi dar griebtis teptuko ir paletės. Todėl ir piešiu. Tai ir yra motyvas,“ atskleidžia Rimantas Teresas.

Paroda veiks iki balandžio 16 d.

Kviečiame!

Informaciją parengė
Vida Mikelevičiūtė
Menų centro vadovė
Tel. (8~45) 50 16 48