Svečiuose – Norvegijos fotografas ir kelionių knygų leidėjas Olavas Breenas

2014 m. gegužės 6 d. (antradienį) 17 val. bibliotekos konferencijų salėje (Respublikos g. 14) – norvegas fotografas Olavas Breenas (Olav Breen) pasakos apie savo gimtąją šalį, vyks jo fotografijų parodos „Atvirukai iš Norvegijos“ atidarymas. Tai bibliotekos Kultūros sostinei Panevėžiui skirtas renginys.

Parodai Olavas Breenas atrinko savo geriausias Norvegijos gamtos fotografijas. Paroda išsskirtinė fotografijų eksponavimo būdu – jos atspausdintos ant aliuminio plokščių, ant akrilo organinio stiklo, ant kitų neįprastų medžiagų.

Olavo Breeno nuotraukos pirmuosius prizus laimėjo dar jam besimokant mokykloje. Jau tuo metu fotografavimas jam tapo aistringu užsiėmimu. Nuo septintojo dešimtmečio iki 1980-ųjų pradžios autrorius ne kartą buvo apdovanotas prestižiniuose fotografijos konkursuose.

1980-ųjų metų pabaigoje jis pradėjo rašyti knygas apie Norvegiją, knygas iliustruoja savo nuotraukomis. Jas spausdina žinomos leidyklos. Yra parašęs 8 knygas, devintoji bus išleista dar šiais metais. Dauguma jų – tai kelionių po visą Norvegiją aprašymai. Nemažai jų sulaukė palankių įvertinimų nacionalinėje spaudoje. Keletas kelionių knygų parduota tūkstančiais egzempliorių. Viena tokių – apie vaizdingąjį 700 km besitęsiantį turistinį kelią Šiaurės Norvegijoje. Ji buvo nuolat papildoma ir išpausdinta net penkis kartus.

Olavo Breeno fotografijos darbų yra įsigijusi garsi atvirukų ir kalendorių apie Norvegiją leidykla.

Bibliotekoje pristatoma paroda praeitais metais buvo surengta meno galerijoje Pietų Norvegijos mieste ir sulaukė gausių lankytojų.

Paroda veiks iki gegužės 27 d

Kviečiame apsilankyti!

Informaciją parengė
Vida Mikelevičiūtė
Menų centro vadovė
Tel. (8~45) 50 16 48