Dailės paroda, skirta Kristijono Donelaičio jubiliejui paminėti

Parodos plakatas

Birželio 3 d. (antradienį) 17 val. bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse (Respublikos g. 14) atidaroma šiuolaikinės Lietuvos dailės paroda „Laiko jungtys...“ iš ciklo „Kristijono Donelaičio epocha“. Parodos rengėjas – Lietuvos dailininkų sąjunga. Rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba.

Ši paroda skirta iškilaus Lietuvos tautos dainiaus Kristijono Donelaičio jubiliejui paminėti. Kristijono Donelaičio kūryba, mūsų nacionalinės kultūros pasididžiavimas ir pamatas, aktuali šiandieną ne tik kaip lietuvių literatūros šedevras, bet ir savo bendražmogiška problematika. Ji – tarsi jungtis tarp XVIII ir XXI amžiaus bei įvairių šalių kultūrų ir žmonių. Dailininkai šia paroda tarsi tiesia taką per šimtmečius, savo kūryba dėkodami Kristijonui Donelaičiui pirmiausia, už tuometinį moralinį raginimą būti sąmoningu lietuviu, dirbančiu gimtajai kultūrai. Tai padarė įtaką būsimoms kartoms dėl apsisprendimo būti lietuviais.

Paroda „Laiko jungtys...“ yra nacionalinio charakterio, filosofinės ir meninės istorinės atminties, vertybių ir vyraujančių profesionaliosios dailės tendencijų reprezentacija. Ji taip pat skleidžia žinią apie Lietuvos dailininkus ir jų kūrybą, formuoja Lietuvos kaip kūrybingos, novatoriškos šalies įvaizdį. Kolekciją sudaro Lietuvos dailininkų sąjungos narių kūriniai – tapybos, grafikos ir tekstilės darbai. Šie kūriniai tiksliausiai atspindi skirtingų menininkų kartų, meninės raiškos ir stilistikos įvairovę padeda suvokti ir perteikti viziją, tautos gimimo plėtotę.

Bendros parodos dalyviai: Valentinas Ajauskas, Jūratė Bagdonavičiūtė, Algimantas Biguzas, Danguolė Brogienė, Kunigunda Dineikaitė, Daliutė Ivanauskaitė-Kezienė, Dalia Mažeikytė, Gytė Pintukaitė-Valečkienė, Giedra Purlytė, Jūratė Rekevičiūtė,  Genovaitė Skrabulienė, Simonas Skrabulis, Jolanta Teišerskytė-Stoškienė, Vytautas Tomaševičius, Gražina Vitartaitė, Rasa Žmuidienė.

Paroda veiks iki liepos 30 d.

Lankykitės!

Informaciją parengė
Vida Mikelevičiūtė
Menų centro vadovė
Tel. (8~45) 50 16 48