Jubiliejinė panevėžiečio menininko Henriko Mazūro paroda

Rugpjūčio 6 d. (trečiadienį) 17 val. bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse vyks panevėžiečio menininko Henriko Mazūro jubiliejinės darbų parodos „Grafikos ženklų tiltas“ atidarymas ir leidinio tokiu pat pavadinimu pristatymas.

Henrikas Mazūras gimė 1954 m. Ukmergėje. 1975 m. baigė Kauno taikomosios dailės technikumą. 2004 m. baigė Šiaulių universiteto Menų fakultetą.
Nuo 1979 m. dalyvauja parodose, konkursuose Lietuvoje ir užsienyje (Argentinoje, Belgijoje, Čekijoje, Italijoje, Kinijoje, Kroatijoje, Latvijoje, Lenkijoje, Prancūzijoje, Rumunijoje, Vokietijoje ir kt.), surengė 10 personalinių parodų, dalyvavo virš 150 grupinių parodų.

Knygos ,,Ekslibrisas moksleivių kūryboje” (2005) autorius. 2010 m. išleido poezijos rinkinį „Nutolę peizažai“.

Dailininkas yra Krekenavos ir Karsakiškio miestelių herbų ir vėliavų, Krekenavos mažosios bazilikos herbo autorius. Sukūrė apie 40 logotipų ir emblemų, keletą knygų viršelių ir pašto ženklų projektų, per 200 ekslibrisų.

Nuo 1995 m. Lietuvos dailininkų sąjungos narys. Kūrinių yra įsigiję Lietuvos, Belgijos, Rusijos, Italijos meno muziejai ir ekslibrisų kolekcininkai. Dirba dailės mokytoju Panevėžio raj. Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijoje ir Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijoje.

Pats dailininkas taip kalba apie savo parodą:
„Paroda „Grafikos ženklų tiltas“ tarytum apjungia didžiąją mano kūrybos dalį, tai pastovus dialogas su užsakovu, išreikštas grafinės kalbos dedikacija institucijai ar asmenybei. Dirbdamas taikomosios grafikos, ekslibriso, heraldikos srityse turiu sukaupęs nemažą asmeninę kūrybinių darbų galeriją, kuri yra tiesiogiai susieta su Panevėžio regionu, jo istorija ar draugais, esančiais šalia ir užsienio tolybėse. Tikiuosi, kad parodos lankytojui simbolių ir ženklų kalbos jungtys naujai atskleis švenčių ir kasdienybės prasmę.“

Autorius dalyvaus parodos atidaryme ir pristatys savo naujausią leidinį.

Paroda veiks iki rugsėjo 7 d.
Maloniai kviečiame apsilankyti!

Informaciją parengė
Vida Mikelevičiūtė
Menų centro vadovė
Tel. (8~45) 50 16 48