Ypatingą dieną – Algimanto Mikėno SCENOS VIRAŽŲ parodos atidarymas

Rugsėjo 3-iąją, režisieriaus Juozo Miltinio gimimo dieną, Juozo Miltinio palikimo studijų centre (Algirdo 54-19, Panevėžys) 17 val. atidaroma Algimanto Mikėno (1929–2006) scenografijos eskizų paroda SCENOS VIRAŽAI, skirta menininko 85-osioms gimimo metinėms.

Algimantas Mikėnas – žinomas architektas, akvarelininkas ir scenografas, daugiau nei 30 metų bendradarbiavęs su režisieriumi Juozu Miltiniu, darbavęsis Panevėžio dramos teatre.

Šventėje dalyvaus su Algimanto Mikėno bičiuliai skulptorius JUOZAS ŠLIVINSKAS, grafikas ROMUALDAS ČARNA, skulptorius SIGITAS STRAIGYS, prof. JURGIS BRĖDIKIS, VIDMANTAS KRAPAVICKAS, taip pat Adelės ir Pauliaus Galaunių namų-muziejaus vadovė MIGLĖ BANYTĖ.

Algimanto Mikėno ir Juozo Miltinio kūrybinis susitikimas, prasidėjęs dar senajame Panevėžio dramos teatre, tapo abipusiu – dailininko ir režisieriaus – bendravimu, kurio rezultatas – sukurtos scenografijos iškiliausiems, dar Paryžiuje susiformavusio repertuaro, spektakliams: V. Šekspyro „Makbetui“, V. Borcherto „Lauke už durų“, A. Strindbergo „Mirties šokiui“, F. Diurenmato „Frankui V“, Sofoklio „Edipui karaliui“ ir kitiems. Dailininkas ir režisierius buvo ne tik bendrų kūrybinių sumanymų įgyvendintojai, bet ir ilgus metus artimai bendravę bičiuliai.

Scenografijos paroda „Scenos viražai“ į J. Miltinio palikimo studijų centrą atvyks iš Adelės ir Pauliaus Galaunių namų. Jos lankytojai pamatys Algimanto Mikėno kurtus scenovaizdžius, kostiumų eskizus, spektaklių nuotraukas bei kitus darbus.

Maloniai kviečiame!

Iliustracijoje – Algimanto Mikėno scenografijos eskizas spektakliui „Nekaltasis“, 1979 m.

Informaciją parengė
Angelė Mikelinskaitė
Juozo Miltinio palikimo studijų centro vedėja
Tel. (8~45) 43 69 89