Atidaroma Antano Šerono tapybos paroda

Antano Šerono kūrybos darbas „Pasakų namelis“

Rugsėjo 9 d. (antradienį) 17 val. bibliotekos (Respublikos g. 14, Panevėžys) II a. ekspozicijų erdvėse atidaroma Antano Šerono (Šiauliai) tapybos darbų paroda „Transformacijos“.

Antanas Šeronas gimė 1986 m. Radviliškio rajone, Prasčiūnų kaime. Baigė Sidabravo vidurinę mokyklą. 2006–2010 m. Panevėžio kolegijoje studijavo dailės ir technologijų pedagogiką. 2010–2011 m. tęsė dailės ir technologijų išlyginamąsias studijas Šiaulių universitete. 2011–2013 m. studijavo magistrantūroje ir tapo dailės (tapybos) magistru. Šiuo metu gyvena ir kuria Šiauliuose.

Dalyvavo beveik 20 grupinių parodų bei surengė 6 personalines parodas. Iš jų, dar būdamas Panevėžio kolegijos studentu, dalyvavo 5 grupinėse ir surengė vieną personalinę parodą bibliotekos mini galerijoje EKSPERIMENTAS.

2014 m. jam skirta Šiaulių miesto savivaldybės jaunojo menininko stipendija.

Dailininką įkvepia kaimo gamta, natūralus kaimo gyvenimo būdas, paprasta kasdienybė. „Šiandieninio greito gyvenimo tėkmėje juntu, tikriausiai kaip ir dalis žmonių, daug nenatūralumo, negatyvumo, skubėjimo dėl skubėjimo. Tai labai vargina. Kaip į sielos atgaivą atsigręžiu į melancholiškus praeities objektus, ieškau juose paprastumo, gerumo, tikrumo – širdies,“ sako dailininkas.

Savo darbuose jis perteikia įvairių daiktų ir gyvūnų pavidalus, kuria individualią emocinę interpretaciją. „Kartais koks senas, nebenaudojamas daiktas iš praeities atrodo toks mielas, taip paglosto sielą, prižadina vaikystės prisiminimus... Taip pat inspiruoja kūrybinius ieškojimus, nustebina spalvų, pustonių, faktūrų gausa. Mano vaizduojamų objektų savita estetika, savitas grožis ir prasmė – tai šiandienos pasaulio kontrastas“.

Iliustracijoje – „Pasakų namelis“, 2014 m. Drb., al., 120x150

Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.

Apsilankykite!

Informaciją parengė
Vida Mikelevičiūtė
Menų centro vadovė
Tel. (8~45) 50 16 48