Atidaroma liečiamoji paroda „Matau pasaulį KITAIP“

Spalio 17 d. (penktadienį) 16 val. bibliotekos I a. ekspozicijų erdvėse (Respublikos g. 14, Panevėžys) atidaroma liečiamoji paroda „Matau pasaulį kitaip“.

Rugpjūčio mėnesio pabaigoje UAB „Midenė“ patalpose regos centro „Linelis“ regos negalią turintys vaikai ir A. Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų auklėtiniai mokėsi kurti skulptūras iš molio. Tai VšĮ „Verslas ar Menas“ organizuojamo projekto „Matau pasaulį KITAIP“ kūrybos dirbtuvės, keliaujančios po didžiuosius šalies miestus. Joms vadovavo keramikė Nomeda Marčėnaitė.

Šiuo metu vaikų darbeliai pristatomi visuomenei liečiamojoje parodoje „Matau pasaulį KITAIP“. Jie eksponuojami specialiose dėžėse, kad lankytojai negalėtų jų matyti ir „apžiūrėtų“ liesdami – taip, kaip kūrė vaikai.

Pasak VšĮ „Verslas ar Menas“ direktorės Eglės Jokužytės, pagrindinis projekto tikslas yra neregintiems vaikams suteikti galimybę atrasti meno pasaulį, išmokti reikšti save per kūrybą. Lytėjimas yra pagrindinis pojūtis, leidžiantis neregintiesiems pažinti pasaulį, tad lipdymas, skulptūra yra ypač tinkami jų saviraiškai.

Dirbtuvių Panevėžyje rėmėjai – AB „Linas Agro Group“, UAB „Midenė“, UAB „Superlon Baltic“.

Projektas iš dalies finansuojamas Lietuvos kultūros tarybos lėšomis.

Projekto veiklos jau buvo įgyvendintos Klaipėdoje ir Vilniuje.

Paroda veiks iki spalio 31 d.

Lankykitės!

Informaciją parengė
Vida Mikelevičiūtė
Menų centro vadovė
Tel. (8~45) 50 16 48