Panevėžio fotografų draugijos darbų parodos atidarymas

Sausio 9 d. (penktadienį) 17 val. bibliotekos galerijoje „2-asis aukštas“ (Vasario 16-osios g. 10) atidaroma fotografijos entuziastų Panevėžio fotografų draugijos narių Metų paroda.

Pavasarį švęsiančioje penkerių metų sukaktį Panevėžio fotografų draugijoje – beveik trys dešimtys narių. Metų parodoje jie kviečia pažiūrėti į darbus kaip į kiekvieno autoriaus prisistatymą, jo supančio pasaulio matymą. Tikisi, kad tokios parodos taps tradicinės, padedančios pažvelgti į savo nuotraukas kitomis akimis.

„Mūsų darbai skirtingi, nes ir mes patys nevienodi. Kai kurie autoriai labiau patyrę, dalyvavę ne vienoje parodoje, nugalėję konkursuose, kiti pirmąkart pamatys savo darbus ant galerijos sienos,“ sako parodos autoriai.   

Draugiškos ir įdomiai gyvenančios draugijos tikslai – suburti fotografija besidominčius žmones, populiarinti fotografijos meną, organizuoti ir remti parodas, fotosesijas, susitikimus su žinomais fotografais (beje, keturi iš žinomų Panevėžio fotomenininkų – Marija Šileikaitė-Čičirkienė, Irena Griedraitienė, Valentinas Pečininas ir Saulius Saladūnas – yra mūsų draugijos garbės nariai), diskusijas, mokymus. Plėtoti ryšius su kitų miestų fotografijos mėgėjais.

„Turime šaunų branduolį ir ne tik kone kas savaitę susirenkame padiskutuoti, pafotografuoti arba šiaip pabūti savoje kompanijoje, bet neatsisakome patalkininkauti ir kitur – neseniai padėjome atnaujinti Panevėžio fotografijos galeriją. Kartu susirengėme smagią fotosesiją! Gal kada nors ir tokios improvizuotos fotosesijos virs parodomis?...“,  prisistato Panevėžio fotografų draugija.

Panevėžio fotografų draugija yra surengusi parodas „Panevėžio atspindžiai“, „Ženklas“, „11“, „Šalis, kurios nėra žemėlapy“, parodą Tarptautinei vaikų gynimo dienai, pinhole fotografijų parodą „Panevėžys pro adatos skylutę“. Ji padėjo surengti draugijos narių Orlando Butkaus, Valdimanto Grigonio, Aivaro Troščenkos, Kastyčio Vainausko personalines parodas.

Metų parodos autoriai: Danutė Augustinienė, Paulius Barkauskas, Orlandas Butkus, Elvina Čerškienė, Karolis Čerškus, Indrė Dambrauskė, Šarūnas Čiplys, Tadas Domkus, Dalia Gedgaudienė, Valdimantas Grigonis, Remigijus Grubinskas, Žilvinas Kropas, Laura Marcinkevičienė, Ugnius Mikaliūnas, Vidas Paskačius, Remigijus Raicevičius, Artūras Samuolis, Valdas Šukys, Aivaras Troščenka, Irma Urbaitė, Marius Urbonas, Juozas Vaičikonis, Kastytis Vainauskas, Rasa Vasiliauskienė, Eglė Zubienė, Aidas Žeruolis.

Maloniai kviečiame!

Paroda veiks iki vasario 27 d.

Informaciją parengė
Vilija Stokienė
PAVB RsV koordinatorė
Tel. (8~45) 50 20 38