Fotografijų paroda žygiui į Islandiją prisiminti

2015 m. sausio 16 d. (penktadienį) 16.30 val. bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse (Respublikos g. 14) atidaroma Vytauto Augustino fotografijų paroda „Į Islandiją su lietuviška bure“.

2005 m. sukako 15 metų, kai Islandija, pirmoji iš pasaulio valstybių, pripažino atkurtą Lietuvos valstybę. Šiam įvykiui atminti Panevėžio jachtklubo buriuotojai kapitono ir jachtos „Rėja“ savininko Valdemaro Vizbaro dėka, remiami Lietuvos buriuotojų sąjungos, surengė žygį į šią salą. Tai buvo pirmoji lietuviška jachta, pasiekusi Islandiją. Taip Panevėžio jachtklubo buriuotojai paliko įrašą Lietuvos buriavimo istorijoje.

Kelionė vyko  2004 m. birželio 15 – rugpjūčio 13 d. Taigi 2014-aisias jai sukako 10 metų. Visas žygio kelio ilgis buvo – 4100 jūrmylių, o trukmė – 2 mėnesiai, tad kelionė buvo suskaidyta į 4-ius etapus, kuriuose dalyvavo skirtingos įgulos po 6 narius. Tai leido kuo daugiau buriuotojų įtraukti į šį žygį. Į kelionę buvo plaukiama pirmos klasės, neriboto plaukiojimo rajono jachta „Rėja“, priklausančia patyrusiam kapitonui, šio žygio iniciatoriui Valdemarui Vizbarui, kuris su šia jachta yra „išmaišęs“ Baltijos jūrą bei atlikęs ne vieną tolimesnę kelionę į Šiaurės jūrą, Norvegijos fiordus.

Šiam įvykiui atminti parengta vieno iš žygio dalyvių, Vytauto Augustino paroda „Į Islandiją su lietuviška bure“. Tai puiki proga susitikti šios kelionės bendražygiams, pabendrauti, pasidalinti prisiminimais, o parodos atidarymo dalyviams išgirsti „gyvą“ pasakojimą apie žygį, Islandiją ir pakeliui aplankytas uostus ir salas.

Paroda veiks iki vasario 10 d.

Lankykitės!

Informaciją parengė
Vida Mikelevičiūtė
Menų centro vadovė
Tel. (8~45) 50 16 48