Atidaromoje parodoje – žvėrys, įspūdžiai ir ekspresija

Rugsėjo 22 d. (antradienį) 17 val. bibliotekos galerijoje „2-asis aukštas“ (Vasario 16-osios g. 10) atidaroma jaunosios autorės ERIKOS POVILONYTĖS kūrybos paroda ANIMAUX.

Erika Povilonytė mokosi Panevėžio 5-ojoje gimnazijoje IV klasėje. Baigusi pagrindinį Panevėžio dailės mokyklos kursą, šiuo metu gilina įgūdžius tiksliniame kurse. Surengusi tris personalines piešinių, tapybos ir fotografijos parodas.

Galerijoje „2-asis aukštas“ atidaroma ketvirtoji paroda labai laukta, sako Erika. Pavadino ją ANIMAUX (pranc. žvėrys), nes daugelyje darbų vaizduojami išgalvoti mistiniai, kartais baugūs ar pikti gyvūnai. Tai šiuo metu labiausiai ją žavinti tema – žvėris ir jo liūdna istorija. Tačiau dalis jos darbų, pasak jaunosios autorės, neturi visai jokios prasmės, „neneša žinios“.

Rimtai piešti Erika Povilonytė pradėjo vienuolikos metų, susižavėjusi Sigutės Ach ir Alinos Orlovos kūryba. Tada orientavosi į šias menininkes, todėl darbai dažniausiai būdavo lieti akvarele. Vėliau ją ypač patraukė fotografija, paskui grafika, tapyba, koliažas. Stiliai, žanrai ir technikos sparčiai mainosi. Kai apsistoja ties vienu stiliumi, nepaleidžia jo, kol nepradeda įkyrėti. Tikriausiai tai ir skatina domėtis vis kitais dalykais, atsisakyti to, ką jau yra įvaldžiusi ir pasirinkti kažką naujo, pasakoja Erika.

„Esu linkusi susikoncentruoti į įspūdį ir ekspresiją, kurią žiūrovui teikia darbas, o ne jame šifruoti gilų sąmojį. Bet gal ir šitas etapas kada nors praeis, gal kada prabilsiu į žmogų rimtu klausimu“, apie kūrybos impulsus dalinasi jaunoji autorė.  

Paroda veiks iki spalio 5 d.

Kviečiame!

Informaciją parengė
Vilija Stokienė
PAVB RsV koordinatorė
Tel. (8~45) 50 20 38