Literatūros vertėjų portretų parodos atidarymas

Gruodžio 1 d. (antradienį) 16 val. bibliotekos II a. ekspozicijų erdvėse (Respublikos g. 14) vyks literatūros vertėjų portretų parodos „Šaligreta“ atidarymas, portretų autorius – poetas ir vertėjas Vladas Braziūnas. Pristatymo renginyje dalyvaus ir savo vertimų konferencijų salėje skaitys Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos narės Austėja Merkevičiūtė ir Kazimiera Kazijevaitė-Astratovienė.

Paroda skirta Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos (LLVS) dešimtmečiui, visus 2015 m. ji keliauja po Lietuvos regionų bibliotekas.

LLVS – meno kūrėjų organizacija, įkurta 2004 m. Nuo pat įkūrimo LLVS siekia vienyti grožinės ir humanitarinės literatūros vertėjus, skatinti profesionalaus vertimo meną, puoselėti meninio vertimo teoriją ir kritiką, ginti savo narių kūrybines, socialines, autorių teises, atkreipti visuomenės dėmesį į kūrybinį, kultūras siejantį literatūros vertėjų darbą, ugdyti leidėjų ir skaitytojų sampratą apie vertimo kokybę.

Literatūros vertėjo darbo pobūdis lemia, kad vertėjas lieka nematomas, pasislėpęs autoriaus šešėlyje, kalbąs jo balsu. Tiesa, geras vertimas toks ir turėtų būti. Tačiau vienas iš LLVS tikslų – kelti literatūros vertėjų profesijos prestižą ir siekti, kad vertėjai būtų geriau matomi visuomenei.

Renginį organizuoja Lietuvos literatūros vertėjų sąjunga ir Panevėžio apskrities Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešoji biblioteka.

Rėmėjas Lietuvos kultūros taryba.

Paroda veiks iki 2016 m. sausio 6 d.

Kviečiame!

Informaciją parengė
Vilija Stokienė
PAVB RsV koordinatorė
Tel. (8~45) 50 20 38