„Sidabrinis Nevėžis 2015“ – Metų literatui ir Metų iliustratoriui

Vasario 5 d. (penktadienį) 15 val. bibliotekos Konferencijų ir iškilmių salėje (Respublikos g. 14) – projekto „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna NEVĖŽIS“ baigiamasis metų renginys – „Sidabrinio Nevėžio“ statulėlių įteikimas Metų literatui ir Metų iliustratoriui, „Jaunųjų kūrėjų almanacho 2015“ sutiktuvės.

Gabrielės Petkevičaitės-Bitės viešosios bibliotekos Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centras kartu su partneriais – savaitraščiu „Panevėžio balsas“, regiono radijo stotimi „Pulsas“, Panevėžio dailės mokykla, Panevėžio informacijos centru PANINFO.LT, Aukštaitijos informacijos ir naujienų agentūra AINA – jau trečius metus įgyvendina tęstinį projektą „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna „Nevėžis“.

Kartą per mėnesį savaitraštyje „Panevėžio balsas“ jaunųjų literatų kūrybai buvo skiriamas puslapis „Nevėžis“. Po jo pasirodymo autoriai dalyvavo regiono radijo stoties „Pulsas“ akademinės valandos trukmės pokalbių laidose. Jaunųjų kūrybos metus vainikuoja Panevėžio jaunųjų kūrėjų almanachas. Jį iliustruoja Panevėžio dailės mokyklos jaunieji dailininkai.

Leidinys žymi projekto „Jaunųjų kūrėjų galimybių tribūna „Nevėžis“ trečiojo sezono pabaigą ir tai, kad jau išrinkti Metų literatas ir Metų iliustratorius, kurie bus apdovanoti „Sidabrinio Nevėžio 2015“ skulptūrėlėmis (autorius – Vytautas Tallat-Kelpša).

„Projektas sėkmingai gyvavo, išsiplėtė bandančiųjų rašyti mokinių ratas. Mes nekeliame sau tikslo surengti literatų ar iliustruotojų konkursą, varžybas ar genijų paiešką. Siekiame suteikti visiems kūrybingiems vaikams ir jaunuoliams galimybę pasidalinti savo kūryba, išprovokuoti nepasitikinčius savo kūrybinėmis galiomis jas išbandyti, leisti pajusti džiaugsmą savo kūrybos produktu. Na, ir žinoma, būtume laimingi, matydami, kaip jaunieji jungiasi į bendraamžių kūrėjų bendruomenę“, – apie sumanymą rašo projekto idėjos autorius Juozo Urbšio visuomeninės minties ir kultūros centro vadovas Arnoldas Simėnas Almanacho įvade.

Smagu, kad projektas plečiasi, o jo misijos svarba – pastebėk kuriantį! – vis plačiau ir geriau suvokiama.

Nuotraukoje – „Sidabrinio Nevėžio“ statulėlė (autorius – skulptorius Vytautas Tallat-Kelpša)

Informaciją parengė
Vilija Stokienė
PAVB RsV koordinatorė
Tel. (8~45) 50 20 38

Jaunųjų kūrėjų almanachas 2015